ייבוש רטיבות מתחת לריצוף

לא תמצאו מחירים טובים יותר באינטרנט! נסו אותנו!

ייבוש רטיבות מתחת לריצוףייבוש רטיבות מתחת לריצוף

אנחנו לא מאחלים גם לגרועים שבאויבנו בעיות הנובעות כתוצאה מנזילות תת רצפתיות, המצריכות ייבוש רטיבות מתחת לריצוף. הנזקים של רטיבות שכזו קשים מנשוא וגם השיטות המסורתיות עד לא מכבר גרמו בעיקר נזק מאסיבי ולא היו כמעט יעילות.

בשנים האחרונות, הסבל כחלק מתהליך ייבוש רטיבות מתחת לריצוף הולך ופוחת. זאת אודות למכונה ייחודית ומתקדמת, הנקראת יבשן לחות תת רצפתי אשר עושה עבודה יעילה ואיכותית, בלי לגרום נזק גדול לסביבה.

אוי נזילה

נזילה בסמוך לברז, מתחת לכיור או במקלחת היא דבר רע אבל היא כאין וכאפס לנזילה מתוך צינור הנמצא בתוך הקיר ובגלל העובדה שהוא טמון בפנים ונסתר מן העין, הנזק מתגלה רק בשלב מאוחר יחסית ומצריך טיפול ייבוש קירות רטובים. חמורה מכך, היא הנזילה מתחת לרצפה. גם שם עוברים צינורות רבים, של מים נקיים ושל ביוב. כשל, דליפה או נזילה מאחד מהם, גורמת למים להצטבר מתחת לרצפות ובעיקר להתחפר בחול או בחצץ הגרוס, שאנו מכנים "שומשום" ולהפוך אותם ללחים הרבה מעבר לרצוי.

האמת היא שהיקוות לא בריאה זו של מים אינה חייבת להיגרם רק מפיצוץ בצינור, היא יכולה גם להיגרם מהצפה עילית של החלק העליון של הרצפה וחדירת מים אל התחתית או כתוצאה מרטיבות המגיעה מן החוץ, כתוצאה מאיטום חיצוני לקוי ואפילו מאיטום לא נכון באמבטיה או במקלחת (להקפיד על סילקון בדפנות).

בכל אופן, המים לא הולכים להתייבש כל כך מהר. הם נמצאים במקום קריר. הם אינם חשופים לשמש. הם לא מתאדים כלל. יתרה מכך, גם כאשר תגלו את הנזילה ותפתרו אותה, המים שכבר נוצרו ממשיכים להיאחז בחול או בשומשום ומשם להיספג בחלקים נוספים ומחייבים טיפול בייבוש רטיבות כלואה.

 

 

איך נדע אם קיימת רטיבות מתחת לריצוף?

ייבוש רטיבות ברצפה

כדי לבצע ייבוש רטיבות מתחת לריצוף צריך לדעת כי קיימת רטיבות ודבר זה, בשל היותם חבויים מתחת לרצפה אינו דבר פשוט. אך עוד טרם קריאתכם למאתר נזילות בעל ציוד מקצועי, יש כמה סימנים היכולים לסייע לכם לחשוד כי קיימת נזילה היכן שהוא בבית.

הסימן הראשון – על הקירות

המים מחפשים כל העת מקום לנוע אליו. הם עושים זאת דרך נתיבים, מעין ורידים, כמו הדם בגוף שלנו. לכן קוראים לתהליך זה רטיבות קפילארית. במקרה שלנו, המים מחלחלים כלפי מעלה מהרצפה אל הקירות ומתחתית הקירות עד לחלק גבוה יחסית שלהם (לעיתים גם 3 מטר). הנראות של תהליך זה תתבטא בהופעת של סימני רטיבות, התנפחויות, קילופים נשירות טיח וצבע וכתמי עובש בקירות הסמוכים.

הסימן השני- כתמים לבנים

אתם תבחינו בכתמים לבנים הנוצרים על השיש או בין רווחי האריחים או הפרקט. תוצאה זו נובעת מהלחות וממלחים הנמצאים במים. כתמים כאלו, מעידים כי מתחתם קיים אגם מי קטן.

הסימן השלישי- חשבון מים מנופח

שיטה בדוקה ויודעה לשימת לב לנזילות, מכיוון שהיא כואבת בכיס. אם אינכם עושים שימוש חורג מהרגיל במים ופתאום קיבלתם חשבון מים מנופח, כנראה באיזשהו בבית קים פיצוץ, דרכו בורחים מים ומסחררים את מונה המים ואת החשבון שלכם. כדאי לגשת לשעון, לאחר שסגרתם כל מקור מים בבית ולבחון האם הוא ממשיך להסתובב. אמת, כשתקבלו חשבון מים מופרז זה יהיה אחרי זמן רב שהנזילה כבר קיימת אבל תמיד עדיף מאוחר מאשר מאוחר מאוד.

סימן רביעי- רצפות מעוותות

בחלק מן המקרים, גם הרצפות עצמם יתחילו להתעוות ולהתעקם או לשקוע תחת עצמם. המים שמתחת לרצפות ממוססים את החול או מסיעים אותו למקום אחר, כך שנוצרים חללים אליהם המרצפות שוקעות וגורמות לחוסר יישור של האריחים והבנה כי נדרש ייבוש רטיבות מתחת לרצפות.

סימן חמישי- נזילה בתקרה

לרוב, אין הרבה צינורות מועדים לפיצוץ בתוך התקרה. כך שאם ראיתם תקרה מנופחת, מנומרת, עם סימני עובש או שנחת לכם לתוך ספל הקפה חתיכה של טיח, כנראה שיש נזילה או חלחול מים ברצפה שבקומה מעל. זה יכולה להיות הרצפה של הקומה השנייה שלכם או בכלל של השכן מלמעלה.

 

 

הפתרון בשבילכם- ייבוש רטיבות מתחת לריצוף
טיפול ייבוש ברצפה

פשוט ממבצעים ייבוש רטיבות מתחת לרצפה, באמצעות השכרת יבשנים ייעודיים ומתקדמים. היבשנים לא מחייבים עקירת רצפות או סילוק בני המשפחה מהבית, בשל הבלאגן. באמצעות חור קטן שנקדח ברצפות, לרוב במקום נסתר, מוחדרים היבשנים, אשר יונקים וסופחים באמצעות ואקום את הלחות מחוץ למצע ומחוץ לרצפה. זהו אומנם תהליך ארוך אך הוא יעיל מאוד ובסופו, הרצפה תחזור להיות יבשה, על פי התקן הנדרש.

'DRY ייבוש נזקי הצפה' הינה חברה מובילה להשכרת יבשנים מתקדמים, שקטים ומהירים. נתקלת בצרה של רטיבות תת רצפתית- דבר איתנו לפתרון האולטימטיבי.

 

8 נקודות על מניעת, איתור ויבוש רטיבות מתחת לריצוף

 

רטיבות מתחת לריצוף היא גזרה לא מהעולם הזה אבל היא לא גזרת גורלרטיבות מתחת לריצוף

ניתן לנסות למנוע אותה. המקור של הנזילות יכול להיות מחוץ לבית או כתוצאה מהתרחשות בחלל שבפנים, כגון חדירת מים מחוץ לבית או הצפות של מים בתוך הבית. כמו כן רטיבות מים יכלה לנבוע מתחת לרצפות, במקום נסתר – שקשה להגיע אליו. ברוב המקרים, ניתן למנוע את הנזק הגדול. זאת על ידי סילוק מהיר של המים, החלפת תשתיות וצנרת ישנה ובלויה ובמיוחד איטום איכותי, הן של חוץ הבית והן של אזורים מלאי מים בבית כמו אמבטיה, מקלחת, כיורים וכד', כדי שהמים היוצאים בהם לא יחלחלו מתחת לרצפה ויגרמו לכך שתצטרכו ייבוש רטיבות מתחת לריצוף.

זיהוי נזילות מים

נזילות מים, ביחוד מתחת לרצפה, קשות לזיהוי בתחילת דרכם ולו מהסיבה הפשוטה כי הן אינן גלויות לנו לעין ונסתרות מתחת לריצוף. אותו הדין גם לגבי צינורות העוברים בתוך הקירות. ועדיין, יש מספר סימנים שאמורים להדליק לנו נורה אדומה. הראשון והברור ביותר הוא שינוי בפני הקירות. כתמי רטיבות או עובש בקירות בהתחלה ובשלב מתקדם יותר גם התנפחות הקיר, קילוף, ונשירת חלק מהטיח – מעידים על רטיבות. שקיעת רצפות ועיקום הרצפה כמו גם כתמים לבנים המופיעים בין האריחים, מעידים גם הם על מים שנמצאים זמן רב מתחת.

 

 

מבט על הרהיטים

אומנם אין קשר ישיר בינם לבין המים שמתחת לרצפה ועדיין, המים מגיעים אליהם. למעשה, המים שואפים למעלה, גם דרך הקירות אבל גם דרך העץ של הרהיטים הצמודים לקיר (כמו ארונות) או דרך הדלתות והמשקופים. נפיחות בעץ, סדקים המופיעים בו וכד' – מעידים על בעיית רטיבות.

תסתכלו בשעוןרטיבות ברצפה

שעון המים הוא ידיד רב עזר לאיתור נזילות. למעשה, חשבון המים שלכם אמור להיות יציב לאורך זמן, כמובן בכפוף לשינויים קלים, למשל, כאשר המשפחה שלכם גדלה. אבל במידה ואתם מקבלים חודש אחד, באופן פתאומי, חשבון גבוה מאוד וחריג, הרי שצריך לחשוד בפיצוץ או נזילה דרכם מתבזבזים המים. במידה וסגרתם את כל מקורות יציאת המים בבית שלכם ועדיין השעון מסתובב- סימן שקיימת נזילה במקום כלשהו ועדיין, חשבון המים אינו מנבא את כל אופציות הנזילה. דליפה מצינור ביוב, למשל, לא תתבטא בחשבון המים שלכם אבל עדיין תגרום למים דלוחים להצטבר מתחת לרצפות.

 

זה לא המקום שנראה לך.

אוקיי, זיהיתם כתם עובש ענקי, פטריה בקיר או התפוררות קיר. אל לכם לחשוב שבהכרח הנזילה נמצאת בצמוד. למים יש נטייה לנוע ולחלחל ממקום למקום עד שהם פורצים בנקודה מסוימת. נקודה זו יכולה להיות רחוקה כמה מטרים מנקודת הנזילה. כך שאם אתם מחליטים לשבור ולהגיע לנזילה בעצמכם, בלי איתור מדויק- אתם לוקחים סיכון להרס שלא לצורך.

 

 

איתור מדויק וחסכוני.

לעומת זאת תוכלו להיעזר בחברת 'DRY ייבוש נזקי הצפה' שתאתר את הנזילה באופן מדויק וכירורגי. זאת באמצעות שימוש במצלמות טרמיות מיוחדות, אשר באמצעות גלי אינפרא אדום יכולים לתת מפה מדויקת של כל הצנרת שבקרקע ואף לזהות את מקור הנזילה במדויק. המצלמה בעצם עורכת מיפוי על ידי טמפרטורות, כאשר אזורים חמים הם יבשים יותר וצבעם שיופיע על הצג ינוע בין חום לצהוב וכתום ואילו אזורים קרים, שהם גם האזורים בהם קיימת רטיבות מתחת לריצוף, יופיעו בירוק, כחול וסגול. כך יוכל המאתר המומחה להצביע על הנקודה בה מתרחשת הנזילה ולהרוס רק נקודה זו כדי לבצע תיקון ולא לפרק את כל הבית לחינם.

 

ייבוש רטיבות מתחת לריצוף.

טיפול ברטיבות ברצפה

איתור התקלה ותיקונה הם רק חלק אחד מהפתרון הכולל. שכן, מים רבים הצטברו כבר מתחת לריצוף. יש צורך לסלק את המים שנמצאים שם ויש צורך בטיפול ייבוש חול רטוב או שומשום, המשמשים כמצע לרצפות, שכרגע ספוגים מים. מים שנמצאים מתחת לרצפות, גם אם לא מצטרפים אליהם חדשים, עדין ינועו ממקום למקום וימשיכו לגרום נזקים הן לבית ולתשתית והן לאסתטיקה ולבריאות שלנו (אם עובש ותחב המזיקים לנשימה וגורמים למחלות).

שכירת יבשנים.

לשם כך, תוכלו להשתמש בהשכרת יבשנים מחברה לסילוק רטיבות מתחת לריצוף. היבשנים התת ריצפתים, הם למעשה מכשירים מתקדמים המסוגלים לינוק באמצעות חור קטן במרצפות את כל הלחות שנמצאת במצע שמתחתיהם. זוהי עבודה איטית וארוכה, שלעיתים אורכת כמה שבועות טובים (אתם לא צריכים להתערב, תנו למכונה לעשות את שלה), אך היא מביאה לתוצאות מושלמות.

רוצים לשמוע עוד על איתור, תיקון נזילות וייבוש רטיבות מתחת לריצוף? מומחי 'DRY ייבוש נזקי הצפה' תמיד כאן לשרותכם.

אז מה היה לנו בכתבה:

לייעוץ ראשוני חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם