ייבוש רטיבות מתחת לריצוף

תוכן עניינים

ייבוש רטיבות מתחת לריצוףייבוש רטיבות מתחת לריצוף

אנחנו לא מאחלים גם לגרועים שבאויבנו בעיות הנובעות כתוצאה מנזילות תת רצפתיות, המצריכות ייבוש רטיבות מתחת לריצוף. הנזקים של רטיבות שכזו קשים מנשוא וגם השיטות המסורתיות עד לא מכבר גרמו בעיקר נזק מאסיבי ולא היו כמעט יעילות.

בשנים האחרונות, הסבל כחלק מתהליך ייבוש רטיבות מתחת לריצוף הולך ופוחת. זאת אודות למכונה ייחודית ומתקדמת, הנקראת יבשן לחות תת רצפתי אשר עושה עבודה יעילה ואיכותית, בלי לגרום נזק גדול לסביבה.

אוי נזילה

נזילה בסמוך לברז, מתחת לכיור או במקלחת היא דבר רע אבל היא כאין וכאפס לנזילה מתוך צינור הנמצא בתוך הקיר ובגלל העובדה שהוא טמון בפנים ונסתר מן העין, הנזק מתגלה רק בשלב מאוחר יחסית ומצריך טיפול ייבוש קירות רטובים. חמורה מכך, היא הנזילה מתחת לרצפה. גם שם עוברים צינורות רבים, של מים נקיים ושל ביוב. כשל, דליפה או נזילה מאחד מהם, גורמת למים להצטבר מתחת לרצפות ובעיקר להתחפר בחול או בחצץ הגרוס, שאנו מכנים "שומשום" ולהפוך אותם ללחים הרבה מעבר לרצוי.

האמת היא שהיקוות לא בריאה זו של מים אינה חייבת להיגרם רק מפיצוץ בצינור, היא יכולה גם להיגרם מהצפה עילית של החלק העליון של הרצפה וחדירת מים אל התחתית או כתוצאה מרטיבות המגיעה מן החוץ, כתוצאה מאיטום חיצוני לקוי ואפילו מאיטום לא נכון באמבטיה או במקלחת (להקפיד על סילקון בדפנות).

בכל אופן, המים לא הולכים להתייבש כל כך מהר. הם נמצאים במקום קריר. הם אינם חשופים לשמש. הם לא מתאדים כלל. יתרה מכך, גם כאשר תגלו את הנזילה ותפתרו אותה, המים שכבר נוצרו ממשיכים להיאחז בחול או בשומשום ומשם להיספג בחלקים נוספים ומחייבים טיפול בייבוש רטיבות כלואה.

 

 

איך נדע אם קיימת רטיבות מתחת לריצוף?

ייבוש רטיבות ברצפה

כדי לבצע ייבוש רטיבות מתחת לריצוף צריך לדעת כי קיימת רטיבות ודבר זה, בשל היותם חבויים מתחת לרצפה אינו דבר פשוט. אך עוד טרם קריאתכם למאתר נזילות בעל ציוד מקצועי, יש כמה סימנים היכולים לסייע לכם לחשוד כי קיימת נזילה היכן שהוא בבית.

הסימן הראשון – על הקירות

המים מחפשים כל העת מקום לנוע אליו. הם עושים זאת דרך נתיבים, מעין ורידים, כמו הדם בגוף שלנו. לכן קוראים לתהליך זה רטיבות קפילארית. במקרה שלנו, המים מחלחלים כלפי מעלה מהרצפה אל הקירות ומתחתית הקירות עד לחלק גבוה יחסית שלהם (לעיתים גם 3 מטר). הנראות של תהליך זה תתבטא בהופעת של סימני רטיבות, התנפחויות, קילופים נשירות טיח וצבע וכתמי עובש בקירות הסמוכים.

הסימן השני- כתמים לבנים

אתם תבחינו בכתמים לבנים הנוצרים על השיש או בין רווחי האריחים או הפרקט. תוצאה זו נובעת מהלחות וממלחים הנמצאים במים. כתמים כאלו, מעידים כי מתחתם קיים אגם מי קטן.

הסימן השלישי- חשבון מים מנופח

שיטה בדוקה ויודעה לשימת לב לנזילות, מכיוון שהיא כואבת בכיס. אם אינכם עושים שימוש חורג מהרגיל במים ופתאום קיבלתם חשבון מים מנופח, כנראה באיזשהו בבית קים פיצוץ, דרכו בורחים מים ומסחררים את מונה המים ואת החשבון שלכם. כדאי לגשת לשעון, לאחר שסגרתם כל מקור מים בבית ולבחון האם הוא ממשיך להסתובב. אמת, כשתקבלו חשבון מים מופרז זה יהיה אחרי זמן רב שהנזילה כבר קיימת אבל תמיד עדיף מאוחר מאשר מאוחר מאוד.

סימן רביעי- רצפות מעוותות

בחלק מן המקרים, גם הרצפות עצמם יתחילו להתעוות ולהתעקם או לשקוע תחת עצמם. המים שמתחת לרצפות ממוססים את החול או מסיעים אותו למקום אחר, כך שנוצרים חללים אליהם המרצפות שוקעות וגורמות לחוסר יישור של האריחים והבנה כי נדרש ייבוש רטיבות מתחת לרצפות.

סימן חמישי- נזילה בתקרה

לרוב, אין הרבה צינורות מועדים לפיצוץ בתוך התקרה. כך שאם ראיתם תקרה מנופחת, מנומרת, עם סימני עובש או שנחת לכם לתוך ספל הקפה חתיכה של טיח, כנראה שיש נזילה או חלחול מים ברצפה שבקומה מעל. זה יכולה להיות הרצפה של הקומה השנייה שלכם או בכלל של השכן מלמעלה.

 

 

הפתרון בשבילכם- ייבוש רטיבות מתחת לריצוף
טיפול ייבוש ברצפה

פשוט ממבצעים ייבוש רטיבות מתחת לרצפה, באמצעות השכרת יבשנים ייעודיים ומתקדמים. היבשנים לא מחייבים עקירת רצפות או סילוק בני המשפחה מהבית, בשל הבלאגן. באמצעות חור קטן שנקדח ברצפות, לרוב במקום נסתר, מוחדרים היבשנים, אשר יונקים וסופחים באמצעות ואקום את הלחות מחוץ למצע ומחוץ לרצפה. זהו אומנם תהליך ארוך אך הוא יעיל מאוד ובסופו, הרצפה תחזור להיות יבשה, על פי התקן הנדרש.

'DRY ייבוש נזקי הצפה' הינה חברה מובילה להשכרת יבשנים מתקדמים, שקטים ומהירים. נתקלת בצרה של רטיבות תת רצפתית- דבר איתנו לפתרון האולטימטיבי.

 

לייעוץ ראשוני חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם