מייבש לחות ביתי

תוכן עניינים

מייבש לחות ביתי ומייבשים מקצועיים למקרי קיצון

סוגי מייבשי לחות

לעיתים, כתוצאה מלחות גבוהה בחלל החדר, בין אם זה מקום לח מאוד ולא מאוורר דיו, כמו אמבטיה,  חדר כביסה או מרתף ובין אם אלו חללים שדווקא כן גדולים ומאווררים, הולכים ומצטברים נזקים גדולים הנגרמים מלחות גבוהה. אחד מהנזקים המוכרים וכזה הגורם לנו לאי נחת גבוהה, הוא העובש על הקיר.

עובש הוא למעשה פטריה, אשר נוצרת על רקע הפרשי טמפרטורות ולחות גבוהה בחלל. למעשה פטריה זו היא אורגניזמים חי, שנפוץ מאוד בטבע, לרוב אינו מזיק ואפילו משתמשים בו בתעשייה. אלא שהבית שלנו אינו הטבע. אין בו זרימת אוויר מספקת ואנחנו נמצאים בתוכו, בחללים סגורים שעות רבות.

פצצת זמן מסוכנת

במקרה זה, העובש הופך לפצצת זמן מסוכנת מבחינתנו. התפשטות העובש בקירות מייצרים נבגים רעלניים אשר עלולים לסכן תינוקות ופעוטות כמו גם קשישים, נשים בהריון, אלרגיים ובעלי מערכת חיסונית מוחלשת. למעשה, בנשימה של הנבגים האלו לאורך זמן, גם אדם בריא וממוצע עלול להיות בסכנה, עד כדי חולי קשה.

העובש אינו מסתפק בהפרעה לבריאותנו אלא גם מזיק לקירות, טקסטיל סמוך להם כמו וילונות ומצעים, רהיטים, ספרים שבתוכם, בגדים ועוד. קיים צורך מידי כדי לפעול נגדו והפעלת מייבש לחות ביתי יכולה לסייע מאוד למניעתו.

 

מייבש לחות ביתי כנגד תנאי העובש

נבגי העובש קיימים כמעט בכל מקום אבל משגשגים במיוחד באזורים לחים עם טמפרטורה משתנה וחוסר אוורור . כמובן שניתן לנקות או להשמיד את כתמי העובש בכל פעם שהם יצוצו אבל זוהי עבודה סיזיפית שסביר ולא ננצח בה. אם לא נשנה את התנאים עצמם, הוא ישוב ויצמח ויפרח על הקירות, סמוך לפאנלים, סביב האיטומים השונים, משקופים ועוד מקומות.  נבגי העובש  הנישאים באוויר ימשיכו לחפש להם מקום לח אחר להשתקע בו. לכן קיים צורך במייבש לחות אשר למעשה יספח את הלחות ולא יאפשר לעובש את המקום הנעים לו הוא זקוק.

 

מהו מייבש לחות ביתי?

מייבשי לחות להשכרה

מייבש לחות ביתי או בשמותיו האחרים 'קולט לחות' או "מוריד לחות' הינו מכשיר להוריד את הלחות בחללים בהם הוא מוצב. המכשיר הנייד יכול להיות ממוקם בכל מקום, החל מהסלון, חדר השינה, מרתף, חדרי ארונות וכד'. תחשבו רגע על מזגן- רק בהפוך. מייבש לחות ביתי קולט אוויר לח וחם, מקרר אותו בתוך מערכת צינורות קרים ובעצם מנטרל את הלחות העודפת מתוכו ומשחרר אותו חזרה לחלל החדר יבש יותר. הלחות עצמה מתעבה והופכת למים במיכל אגירה מיוחד.

סופחי הלחות הביתיים הם שקטים, ניידים, קלים מאוד לתפעול ובעיקר קומפקטיים. למעשה, זוהי גם המגרעה שלהם וזוהי גם העובדה, לפיה במקרים קשים של עובש או כאשר הסיבה להיווצרותו היא קיר או רצפה ספוגים מים, נזדקק לשכור מכשירי ייבוש מתקדמים ומשמעותיים יותר.

 

עובש כתוצאה מנזילה או הצפה

במקרה של רטיבות מתחת לריצוף, כאשר המים חלחלו אל מתחת לרצפה או במקרה של נזילה או פיצוץ של צינור המוחבא במעבה הקיר או מתחת לרצפות אנחנו כבר מדברים על בעיית לחות מסדר אחר. כאן העובש יתפתח הרבה יותר מהר והלחות תגרום גם לפירור חומרי בניה, נשירת וקילוף צבע וטיח ועיוות קירות ורצפות.

הבעיה הגדולה יותר היא שספיחת לחות באופן טבעי על ידי השמש או על ידי מייבש לחות ביתי אינה אפקטיבית. המים צבורים במקום נסתר מהשמש מתחת לריצוף ואינם נמצאים באוויר כדי שסופח הלחות יקלוט אותם ויש צורך בייבוש רטיבות כלואים.

 

 

יבשנים מקצועיים חודרים

במקרה כזה נדרש למכשור מתקדם וגדול יותר אותו ניתן להשכיר מחברות מתמחות. בעזרת יבשנים ניתן לקדוח חורים קטנים במרצפות או בקירות ולהחדיר דרכם צינורות אשר מצד אחד מחממים ומיבשים את האזור ומצד שני, באמצעות ואקום, שואבים ויונקים כמו שואב אבק את הלחות והרטיבות. פעולה משולבת זו, בסיומו של תהליך, תביא לכך שהקיר יהיה יבש על פי התקן ולאחר הסרת כתמי העובש שכבר נוצרו על הקירות, נקבל קיר נקי ויבש באמת.

זה לצד זה

טיפול במייבשי לחות

כמובן שיבשן מקצועי לא כדאי לקנות. אנו מאחלים לכם שלא תזדקקו לו אף פעם. במקרים הנדירים בהם מתרחשים הצפה או פיצוץ – תוכלו לבצע השכרת יבשנים מחברה מקצועית של אינסטלטורים היכולים גם לתקן את הנזילה וגם להתקינו ולמקמו נכון בבית שלכם. ביומ-יום, במידה וחלל מסוים אצלכם אינו מאוורר דיו ומאופיין בלחות גבוהה באוויר, יתכן ומיבש לחות ביתי, יעשה עבורכם עבודה מספיק טובה במניעה.

מומחי 'DRY ייבוש נזקי הצפה' עסוקים שנים רבות בהצלחה באיתור וטיפול בנזילות והשכרת יבשנים מקצועיים מתקדמים. במידה ותצטרכו את שירותינו או ייעוץ כלשהו- אנחנו פה בשבילכם.

לייעוץ ראשוני חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם