ייבוש חצץ

לא תמצאו מחירים טובים יותר באינטרנט! נסו אותנו!

אז מה היה לנו בכתבה:

במקרים בהם ישנה הצפה או נזילה בבית, פעמים רבות הבעיה לא נגמרת שם. נזילה שאינה מטופלת עלולה להוביל לרטיבות במצע שמתחת לרצפות הבית. לא משנה איזה רצפות יש לכם, תמיד תהיה שכבה המפרידה בינן לבין הבטון שבבסיס. כשישנה הצפה בבית, רטיבויות ולחות עלולים להגיע לשכבת החצץ שמתחת לרצפות ואנחנו צריכים לפעול למען ייבוש חצץ כדי להימנע מנזק לטווח ארוך. חצץ מכונה גם סומסום, משום שמדובר באבנים קטנטנות ממש של חצץ שדומות במראה שלהם לסומסום ובכל מקרה כדאי לפנות לבעל מקצוע שיטפל בנושא. למעשה, יש כל מיני חברות שההתמחות שלהן היא ייבוש חצץ ולכל חברה יש את השיטות שלה. לפני שנסביר לכם איך בוחרים חברה מקצועית לביצוע תהליך ייבוש חצץ, חשוב להבין מתי צריך לעשות את זה ומהן ההשלכות, זאת במידה ולא עושים את הייבוש בזמן וכמו שצריך.

מתי דואגים לייבוש חצץ?

אם ראיתם סימנים של רטיבות בבית, לא מספיק לנסות ולייבש את הרצפה. סביר להניח שכדאי לכם מאד לבדוק אם הרטיבות הגיעה לשכבה תחת הרצפה. ייבוש חצץ נעשה משום שאם הרטיבות הגיעה לחצץ, המים לא יכולים להתאדות בגלל שכבת הריצוף והוא אינו מתייבש. בעבר במקרים כאלו היינו צריכים לפרק את הרצפה, לייבש את החצץ ולרצף מחדש, אבל כיום ישנן טכנולוגיות מתקדמות לייבוש חצץ ללא צורך בפירוק וכמעט ללא הפרעה לדיירי הבית. את החצץ מייבשים על פי תוכנית שאותה מתכננים עם בעל מקצוע בתחום. לרוב משתמשים במכונה לייבוש חצץ, שמייבשת אותו באמצעות החדרת צינורות דקיקים באיזורים נסתרים.

למה חשוב לדאוג לייבוש חצץ?

במקרה שיש לנו רטיבות תת רצפתית ישנם נזקים רבים שיכולים לקרות אם היא אינה מטופלת.

  1. יצירת עובש, פטריות ונגעים אחרים שמהווים נזק בריאותי לשוהים בבית, במיוחד למי שרגיש, אלרגי או אסמטי.
  2. רטיבות שאינה מטופלת עלולה לגרום לנזק למבנה בצורת סדקים וריקבון.
  3. כאשר בנכס מתחילים להופיע סימנים של רטיבות שלא טופלה זה עלול להוביל ירידה בערך הנכס.

יש כל מיני חברות שההתמחות שלהן היא ייבוש חצץ ולכל חברה יש את השיטות שלה

טכנולוגיות ייבוש חצץ

כפי שציינו למעלה, כיום ישנן טכנולוגיות מתקדמות לייבוש חצץ שאינן דורשות שבירה של הריצוף. שימוש במכשירים כמו תנורים הפועלים באינפרא אדום, מפוחים, ייבשנים ועוד. לא מדובר בפעולה מאד פשוטה ולכן חשוב להזמין בעל מקצוע שתסמכו עליו.

האם יש סימנים לרטיבות בבית שאינם דורשים בדיקה באמצעות בעל מקצוע?

ישנם מספר סימנים שעלולים להסגיר את היווצרותה של רטיבות בנכס שלכם. אם הקירות מתחילים להתנפח, אם אתם נתקלים בחומר דמוי אבקה על הרובה בין הרצפות, אם השכנים מתלוננים על רטיבות בתקרה, או אפילו אם חשבונות המים שלכם גבוהים בלי סיבה, כל אלו הם סימנים לנזילה פוטנציאלית.

 

גיליתי שיש רטיבות בבית מה כדאי לעשות?

  1. ראשית חשוב ליצור קשר עם בעל מקצוע שיגיע ויאשר שאכן ישנה נזילה או נזקים מהצפה. לפני שמטפלים בייבוש חצץ כדאי לפתור את הבעיה שגרמה לכך שנרטב מלכתחילה. נזילה שלא תטופל תמשיך לייצר רטיבות בחצץ ולא יעזור לייבשו. גם לאיתור נזילות יש כיום מכשור מתקדם שאינו דורש את שבירת הרצפה, באמצעות מכשירים שונים הפועלים על גלי קול או מצלמות תרמיות אפשר לאתר אם אכן יש נזילה בבית.
  2. לאחר שבעל המקצוע יאשר את מקור הנזילה ויטפל בה, רצוי לשלוח דגימת חצץ למעבדה כדי לאבחן את אחוזי הלחות בחצץ. אם אחוזי הלחות מעל התקן, נבין שיש לייבש את החצץ. בעל המקצוע יתאים את את תוכנית הייבוש והמכשירים הנדרשים ויעריך תוך כמה זמן יסתיים התהליך.
  3. ייבוש בפועל – כעת באמצעות המכשור שנבחר יתחיל הליך הייבוש. ייבוש חצץ או ייבוש סומסום לוקח במינימום מספר ימים ויכול לקחת גם כמה שבועות.
  4. לאחר שהסתיים התהליך רצוי שוב לשלוח דגימה למעבדה כדי לוודא שאכן ייבוש החצץ הצליח ואפשר להתקדם.

 

האם אפשר לבצע ייבוש חצץ מבלי להיעזר בבעל מקצוע?

אם חשבתם שאולי כדאי לכם לנסות לייבש את החצץ לבד, נמליץ לכם לשקול שנית. מדובר בתהליך מורכב שדורש שימוש במכשור מתקדם שיש להכיר ולדעת לתפעל. חצץ שלא תייבשו בהצלחה עלול לגרום לנזק בלתי הפיך לאורך זמן ולכן חשוב לפעול בזמן מול בעל מקצוע אמין.

כמה עולה ייבוש חצץ?

ייבוש חצץ הוא תהליך. מתחילים באיתור הנזילות כאשר ביקור של בעל מקצוע לאיתור נזילה יכול לעלות כ-1,200-1,500 ש"ח. את עלות ייבוש החצץ עצמו נהוג לתמחר לפי מ"ר והמחיר נע בין 80 ש"ח ל-130 ש"ח. כמובן שהמחיר יכול לעלות או לרדת בהתאם למורכבות התהליך ולמכשור שנדרש כדי לבצע את ייבוש החצץ על הצד הטוב ביותר. המחירים האלו כמובן לא כוללים את תיקון הנזילה שהתגלתה.

מה חשוב שבוחרים חברה המתמחה בייבוש חצץ?

קודם כל אתרים צריכים לבחור חברה שיש לה גם את היכולת לאתר את מקור הנזילה או הרטיבות, אבל גם את הידע והטכנולוגיות לבצע את הייבוש עצמו. יש אנשים שעושים את שני התהליכים הללו בנפרד, אך אם לא נטפל בנזילה עצמה, תוך זמן מסוים הבעיה תחזור.

איתור נזילות

סוג הנזילה לאיתורטווח מחיריםהערות
נזילה בצנרתהחל מ-950 ש"ח
נזילה בקירותהחל מ-950 ש"ח
איתור נזילה עם מצלמה תרמיתהחל מ-850 ש"חשימוש יעיל בטכנולוגיה על מנת לגלות נזילות ללא צורך בשבירת קירות
נזילה בגגהחל מ-900 ש"ח
נזילה בחצרהחל מ-1100 ש"ח
איתור רטיבותהחל מ-1000 ש"חרטיבות בקירות חיצוניים, פנימיים, גגות או איתור מקור הלחות

בדיקות אינסטלציה

סוג הבדיקהטווח מחיריםהערות
בדיקת איטום קירותהחל מ-1,100 ש"חקירות חיצוניים
בדיקת איטום קירותהחל מ-900 ש"חקירות בתוך הבית
בדיקת איטום לגגהחל מ-25 ש"חמחיר למטר רבוע
בדיקת לחות החל מ-950 ש"ח
בדיקת צנרת ביובהחל מ-150 ש"ח

איתור נזילות בתוך שימוש בכלים טכנולוגיים - מחירון

סוג הכליטווח מחיריםהערות
שימוש במד לחץהחל מ-400 ש"חאיתור באמצעות מדידת לחץ
שימוש במערכת אקוסטיתהחל מ-1,350 ש"חאיתור באמצעות סאונד
שימוש במצלמה טרמיתהחל מ-1,150 ש"חאיתור באמצעות טמפרטורה
בהרבה מקרים חוסך שבירה מיותרת של קירות או הרמת מרצפות

צילום קווי ביוב

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
צילום קווי ביובהחל מ-1,450 ש"ח
איתור תשתיותהחל מ-2,100 ש"חתלוי בסוג התשתיות
תלוי בגודל התשתיות
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!