יבשן לחות

לא תמצאו מחירים טובים יותר באינטרנט! נסו אותנו!

חשיבותו של יבשן לחות תת רצפתייבשן לחות תת רצפתי

במידה ואתם נתקלים ברטיבות בבית, על הקירות, ברצפה, בתקרה, על משקופי הדלתות או ברהיטים הצמודים לקירות, אחד מהדברים הראשונים שתצטרכו לבדוק הוא, האם קיימת נזילת או הצטברות מים בבית וכמובן לזהות את מקור הנזילה כדי לטפל בה. נזילה מטבעה מעט מתעתעת. היא יכולה להתרחש כמעט בכל מקום לכל אורכי והסתעפויות עשרות צינורות העוברים מתחת לריצוף אצלנו ובינות הקירות. רובם המכריע של צינורות אלו נסתרים מאיתנו ולא נוכל לראות את הנזילה עצמה בעין. לכן חשוב מאוד להיות ערניים כל העת, לזהות סממנים ראשונים של רטיבות ולמצוא מהר את המקום שממנו בוקעת הנזילה ולטפל בה על ידי אנשי מקצוע שמומחים בשיקום נזקי המים

כאמור, רוב הנזילות מתרחשות דווקא מתחת לרצפה, דבר המקשה מאוד על איתורן. בנוסף, המיקום הבעייתי נוגע גם לעובדה כי נדרש למשנה זהירות  על מנת לאתר את מקום הנזילה ולתקנה תוך ביצוע נזק מינימאלי. לשם כך, קיימים מכשירי יבשנים שהפכו בשנים האחרונות למבוקשים מאוד וכחלק מרכזי במאבק על החזרת הבית לתקינותו.

 

 

תעתועי הנזילהטיפול ביבשן רצפתי

כאמור, לרוב, לא נוכל לראות בעין את הנזילה עצמה. נוכל לראות רק את הביטוי שלה בדמות הנזקים החשופים. אם כך, מתי נוכל לדעת האם להזמין שירות השכרת יבשנים שיטפלו בלחות תת רצפתית? ובכן, רטיבות תת רצפתית יכולה לנבוע מהצפה עם כמויות גדולות של מים, שנחו על הרצפות. למעשה, גם כמות קטנה מאוד של מים תחלחל בסופו של דבר אל מתחת לרצפות אבל כאשר מדובר בהצפה גדולה, יותר מים יצטברו על פני שטח מאוד גדול, שנתקשה לזהות.

מקרה שני בו תתכן הצטברות מים יהיה כאשר ישנו פיצוץ או נזילה באחד מהצינורות המסתתרים בקרקע. גם במקרה זה יהיה קשה לנו לאתר ובמיוחד חשוב לדעת, כי גם אם איתרנו סממן של רטיבות, אין זה אומר שהנזילה עצמה קרובה. המים מחלילים ועוברים שטחים נרחבים עד שהם פורצים החוצה בנקודה מסויימת. , מומלץ לפנות אל צוות DRY ייבוש נזקי הצפות על מנת שיספק לכם את השירות של איתור הנזילה ותיקונה. לאחר מכן, תצטרכו לעבור לשימוש יבשן לחות.

יבשן לחות כחלק מייבוש תת רצפתייבשן לחות מומלץ

התהליך של ייבוש רטיבות מתחת לריצוף מתחיל בהבנה של  מהי רמת הרטיבות ומהי רמת הלחות מתחת לרצפה על מנת להבין את גודל הנזק ואת שיטת וזמן הטיפול הרצויים. כעקרון, כל תהליך הייבוש נועד על מנת להביא את אחוזי הלחות בקרקע אל הנורמה המותרת על פי התקן הישראלי. במקרה כזה, ניתן לסייע ביבוש על ידי יבשן לחות שתפקידו הוא גם לינוק ולשאוב מים ולחות מתוך המצע שמתחת לרצפות וגם להזרים חום  שייבש ויאדה את הרטיבות שמתחת. רק לאחר שבדיקות הלחות יורו כי ירדנו מתחת לתקן, ניתן יהיה להחזיר את הסדר על כנו

מדוע חשוב להזדקק לשירותיו של יבשן לחות?

פעולה זו של הייבוש עשויה להיות ארוכה מאוד, בין ימים ספורים לשבועות ספורים, הכל תלוי כמובן בעומק והיקף הרטיבות. מתחת למרצפות ישנו מצע של שומשום או של חול, עליהם יושבים הרצפות. כאשר הרטיבות נספגת במצע זה, אנחנו בבעיה רצינית משני הכיוונים. ראשית, הכובד שמופעל כעת על התשתית שמתחת למצע, הולך וגודל ומוביל לערעורה. מנגד, הלחות שהמצע מתפשטת כלפי מעלה ופוגעת בתשתית שמעל, עד כדי יכולת לפורר קירות, בטון ולייצר קורוזיה של הברזל.

הבעיה של החלק האסתטי והחלק התשתי הן חמורות אבל גרועה מכך היא ההשפעה על הבריאות שלנו ושל משפחתינו. טחב ועובש הבאים ופושטים על הקירות והרצפות בעקבות הרטיבות מכילים חיידקים, בקטריות ופטריות המסוכנות לנו, במיוחד לאלרגיים, נשים בהריון וילדים. שאיפה שלהם לאורך זמן, אינה בריאה ואינה תקינה. חשוב לטפל בבעיית הלחות והרטיבות ברצפה בהקדם האפשרי לפני שהרטיבות תתפשט ויתפתח עובש על הקיר.

 

בחירה נבונה בעת השכרת יבשן לחות

כדי להגיע לפתרון מהיר וכולל ככל האפשר, ישנה חשיבות עליונה לטיפול מהיר בבעיה ולביצועה על ידי איש מקצוע איכותי המכיר את כלל התחום, החל מאיתור מקצועי, מדויק ונקי של התקלה, עבור בתיקון וטיפול מהירים ואיכותיים בבעיה וכלה ביכולתו לספק את מבוקשכם בכל נושא ייבוש הרטיבות על הצד הטוב ביותר. איש שכזה חייב כמובן להיות בעל רזומה בכל הנ"ל אבל בנוסף, חובה עליו שיהיו בידו המכשירים המתקדמים של איתור נזילות באמצעים תרמיים ויבשן לחות מתקדם.

רק כך, הטיפול גם יהיה יעיל ואיכותי וגם לא יגרום נזק רב ומיותר לסביבת הבית בעת התיקון ולא תצטרכו להוציא עוד כסף רב על תיקונים של אחרי התיקון. "DRY ייבוש נזקי הצפות" הינה חברה המתמחה בכל הפעולות הנדרשות לטיפול בנזקי מים: איתור, תיקון וייבוש מתקדם. נשמח לעמוד לשרותכם.

 

אז מה היה לנו בכתבה:

לייעוץ ראשוני חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם