מייבש חול

לא תמצאו מחירים טובים יותר באינטרנט! נסו אותנו!

אז מה היה לנו בכתבה:

כאשר החול מתחת לריצוף נרטב מדובר בבעיה שצריך לפתור באופן מידי על ידי איש מקצוע מתאים ועל ידי המכשירים המתאימים. יש סיבות שונות שיכולות לגרום לחול רטוב ולהיווצרות של רטיבות מתחת לרצפה. במקרים אלה, כאשר החול מתחת לרצפה נרטב קשה להגיע אליו ולייבש אותו. אחת הדרכים לטיפול בבעיה היא על ידי מכשירים שונים שמייבשים את החול הרטוב מתחת לרצפות מבלי לשבור את הרצפות. על מייבש חול נרחיב במאמר הבא.

מייבש חול- מתי נדרש ליבש את החול?

כפי שציינו, קיימים מקרים שונים בהם נגרמת רטיבות מתחת לריצוף. ייבוש חול רטוב מתחת לריצוף הוא שיטה בה אנו מטפלים ברטיבות

המצטברת מתחת לרצפות. הצטברות רטיבות מתחת לריצוף נגרמת בדרך כלל בעקבות פיצוץ בצנרת. עם זאת, יש סיבות נוספות ביניהם ליקוי באיטום הרצפה.

כאשר מצטברת רטיבות מתחת לריצוף, היא לא עוברת מעצמה והמים נשארים כלואים מתחת לרצפות ולא מצליחים להתייבש. הסיבה לכך היא שהמרצפות חוסמות את המים ולא מאפשרות להם להתאדות. על ידי כך, המים הכלואים נספגים לחול התת רצפתי ומחלחלים לאט לאט לקירות הבית.

במידה ואתם מבחינים שיש לכם רטיבות תת רצפתית, חשוב מאוד לטפל בה במהירות האפשרית. רטיבות תת רצפתית יכולה לגרום לסכנה למבנה וכך גם לבריאות שלכם. מים כלואים גורמים נזק לבטון ולתשתיות הבית, לציוד שלכם, לרהיטים שלכם ואפילו למערכת החשמל. כמו כן, מים כלואים עלולים לגרום להתפתחות של עובש על הקירות מה שיכול לגרום להתפתחות של מחלות נשימתיות שונות ובמקרים חמורים אף למוות.

מייבש חול- סימנים לרטיבות

יש סימנים שונים לרטיבות שמצטברת מתחת לריצוף –

  • רטיבות קפילארית- רטיבות קפילארית היא מצב בו המים מתחת לרצפות מתחילים לחלחל מעלה אל קירות הבית. התופעה הזוהשכרת יבשנים ב{HEBROW} לייבוש חול מתחת לריצוף ללא פירוק מתרחשת כאשר מים כלואים מתחת לריצוף, מה שיכול להיגרם בעקבות סיבות שונות כאשר המרכזית בהן היא פיצוץ בצנרת. המים שנשארים כלואים מתחת לריצוף, לא יכולים לצאת או להתאדות ומתחילים לחלחל לקירות. התופעה הזו באה לידי ביטוי בהופעה של סימני רטיבות, קילופים או התנפחות של הקיר. במידה ואתם מבחינים באחד מהסימנים, כנראה שיש לכם רטיבות תת רצפתית.
  • אבקה לבנה על הרובה- רובה הוא חומר האיטום שנמרח בין המרצפות. במידה ואתם מבחינים בהופעה של אבקה לבנה על גבי הרובה, הדבר מעיד על לחות או על מים כלואים שמנסים לצאת דרך הריצוף.
  • רטיבות בתקרה של השכנים- אם אתם גרים בבניין, הסעיף הבא הוא בשבילכם. במידה והשכנים בדירה מתחת מתלוננים על רטיבות בתקרה שלהם, יש סיכוי גדול שהדבר נגרם בעקבות פיצוץ בצנרת שלכם והצטברות מים מתחת לריצוף. במצב כזה, יכול להיות נזק ממשי למבנה לכן חשוב מאוד לפנות באופן מידי לאנשי המקצוע על מנת לטפל בבעיה במהירות האפשרית.
  • חשבון מים גבוה מהרגיל- סימן נוסף לכך שיש לכם רטיבות תת רצפתית הוא מצב בו אתם מקבלים חשבון מים גבוה מהרגיל אך אין שינוי בצריכת המים שלכם. במקרה כזה, יש סיכוי גדול שהצנרת התפוצצה ושכל המים כלואים מתחת לריצוף הבית.

מייבש חול- כיצד נעשה זאת?

יש מספר שיטות מרכזיות לייבוש חול רטוב מתחת לריצוף-

  • ייבוש טבעי- בעבר, על מנת לייבש את הרטיבות מתחת לרצפה היה צריך לתת למים להתייבש באופן טבעי. אך המים כלואיםמתחת לריצוף, אז כיצד הם יתייבשו? לשם כך יש לפתוח מספר מרצפות באזור הרטיבות. בצורה זו המים כבר לא כלואים והם יכולים להתייבש לבד באופן טבעי. יש לקחת בחשבון כי שיטה זו לא תמיד אפקטיבית, תלוי במידת הרטיבות והתפשטותה.
  • מכונה השואבת את המים- כיום, קיימת טכנולוגיה המאפשרת את ייבוש המים הכלואים באמצעות מכונה. המכונה פועלת ללא צורך בהרמת המרצפות או בשבירתם. בשיטה זו המכונה שואבת את המים הכלואים על ידי וואקום, ומייבשת אותם על ידי אמצעים שונים כמו מפוחי אוויר או הולכת חום. ייבוש עם מכונה נחשב לשיטה אפקטיבית ונוחה מאוד. שיטה זו לא מצריכה לפרק מרצפות והבית נשאר כמו שהוא. יש לקחת בחשבון שייבוש חול רטוב מתחת לריצוף עם מכונה לוקח זמן יחסית ממושך של מינימום שבועיים ועד כחודש וחצי. למרות שהמכונה נשארת בבית כל כך הרבה זמן היא לא תפריע לכם להתנהל בבית כרגיל, כיוון שהיא עובדת באופן שקט.
  • מכונה המזרימה אוויר חם- קיימות מכונות שונות המזרימות אוויר חם מתחת לרצפות. מכונות אלה פועלות למעשה כמו מייבש וכביסה ומזרימות כמויות גדולות של אוויר חם למקום הרטיבות. כתוצאה מכך, המים מתאדים ומשתחררים דרך חריץ שנקדח מבעוד מועד בנקודה נוחה ברצפה.
  • מכונה המזרימה אוויר יבש- קיימות מכונות המזימות אוויר יבש מתחת לריצוף במקרים בהם רוצים להימנע מהזרמת אוויר יבש מחשש לגרום לנזק לרצפה, כמו במצב של פרקט, או שטיחים שמכסים את הרצפה כולה. במצב כזה ניתן להשתמש במכונה המזרימה אוויר יבש לרצפה, גורמת למים הכלואים להתאדות ומשחררת אותם דרך חור שנקדח ישירות החוצה מהמבנה.

איתור נזילות

סוג הנזילה לאיתורטווח מחיריםהערות
נזילה בצנרתהחל מ-950 ש"ח
נזילה בקירותהחל מ-950 ש"ח
איתור נזילה עם מצלמה תרמיתהחל מ-850 ש"חשימוש יעיל בטכנולוגיה על מנת לגלות נזילות ללא צורך בשבירת קירות
נזילה בגגהחל מ-900 ש"ח
נזילה בחצרהחל מ-1100 ש"ח
איתור רטיבותהחל מ-1000 ש"חרטיבות בקירות חיצוניים, פנימיים, גגות או איתור מקור הלחות

בדיקות אינסטלציה

סוג הבדיקהטווח מחיריםהערות
בדיקת איטום קירותהחל מ-1,100 ש"חקירות חיצוניים
בדיקת איטום קירותהחל מ-900 ש"חקירות בתוך הבית
בדיקת איטום לגגהחל מ-25 ש"חמחיר למטר רבוע
בדיקת לחות החל מ-950 ש"ח
בדיקת צנרת ביובהחל מ-150 ש"ח

איתור נזילות בתוך שימוש בכלים טכנולוגיים - מחירון

סוג הכליטווח מחיריםהערות
שימוש במד לחץהחל מ-400 ש"חאיתור באמצעות מדידת לחץ
שימוש במערכת אקוסטיתהחל מ-1,350 ש"חאיתור באמצעות סאונד
שימוש במצלמה טרמיתהחל מ-1,150 ש"חאיתור באמצעות טמפרטורה
בהרבה מקרים חוסך שבירה מיותרת של קירות או הרמת מרצפות

צילום קווי ביוב

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
צילום קווי ביובהחל מ-1,450 ש"ח
איתור תשתיותהחל מ-2,100 ש"חתלוי בסוג התשתיות
תלוי בגודל התשתיות
השכרת יבשנים ב{HEBROW} לייבוש חול מתחת לריצוף ללא פירוק
מכונת ייבוש רצפה

בעוד שמים על גבי הרצפה ניתנים לפינוי בקלות על ידי מגב, מים שמצטברים מתחת לרצפות הם סיפור אחר לגמרי. במקרה של הצטברות מים מתחת לרצפות

ייבוש נזקי הצפות 
ייבוש סומסום מתחת לריצוף

רטיבות מתחת לריצוף היא דבר מסוכן מאוד. בראש ובראשונה הרטיבות יכולה לגרום לנזקים רבים למבנה ובסופו של דבר במידה שהרטיבות לא תטופל, המבנה עלול לקרוס.

ייבוש חצץ

במקרים בהם ישנה הצפה או נזילה בבית, פעמים רבות הבעיה לא נגמרת שם. נזילה שאינה מטופלת עלולה להוביל לרטיבות במצע שמתחת לרצפות הבית. לא משנה

ייבוש רטיבות כלואה
מכונת ייבוש תת רצפתי

אם נקלעתם לסיטואציה בה ישנה רטיבות בבית או בעסק שלכם אתם וודאי יודעים שמקרים של נזילות, הצפות או בעיות איטום בנכס עלולים להוביל לנזק רב

ייבוש סומסום

אם אתם מבררים על ייבוש סומסום כנראה אתם סובלים מרטיבות או הצפה בנכס שלכם. סומסום נפוץ מאד כמצע תת רצפתי הנמצא מתחת לריצוף הנכס שלכם.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!