ייבוש סומסום מתחת לריצוף

לא תמצאו מחירים טובים יותר באינטרנט! נסו אותנו!

אז מה היה לנו בכתבה:

רטיבות מתחת לריצוף היא דבר מסוכן מאוד. בראש ובראשונה הרטיבות יכולה לגרום לנזקים רבים למבנה ובסופו של דבר במידה שהרטיבות לא תטופל, המבנה עלול לקרוס. כמו כן, רטיבות ממושכת יכולה לגרום לנזקים בריאותיים שכן מים עומדים יכולים לגרום לעובש שיכול להוביל לבעיות נשימתיות חמורות ובמקרים חמורים אף למוות. כאשר יש רטיבות מתחת לרציפות יש לבצע ייבוש סומסום במהירות. על כך נרחיב במאמר הבא.

ייבוש סומסום מתחת לריצוף- מה זה סומסום?

סומסום הוא למעשה אבני חצץ גרוסות וקטנות והוא משמש כתשתית לריצוף. הוא קיבל את הכינוי סומסום בגלל הדמיון שלו לזרע

ייבוש סומסום מתחת לריצוף -סומסום הוא אבני חצץ גרוסות וקטנות והוא משמש כתשתית לריצוף. הוא קיבל את הכינוי סומסום בגלל הדמיון שלו לזרע השומשום

השומשום. בשנים האחרונות יש מחסור בחול ים והשימוש בסומסום הפך לנפוץ יותר. קבלנים רבים מעדיפים להשתמש בו בזכות התכונות שלו.

שימוש בסומסום מאפשר לקבל פתרון לניקוז מתחת לריצוף. כך הסומסום סופג את הרטיבות שחודרת מתחת לריצוף ומאפשר למים לזרום בשיפוע לנקודת הניקוז. על ידי כך הסומסום מפחית את הסיכויים להצטברות של רטיבות.

לסומסום יתרונות רבים:

  • הסומסום סופג רטיבות ולכן מתאים לשימוש במשטחי ריצוף חיצוניים כמו במרפסת לדוגמא.
  • לסומסום יש משקל סיגולי נמוך.
  • הסומסום משמש גם כמצע למילוי וליישור האדמה.
  • בסיס להתקנת דשא סינטטי, דק, חיפויים, גגות ועוד.

מתי נבצע ייבוש סומסום מתחת לריצוף?

במידה שהצטברה לנו רטיבות מתחת לריצוף חשוב מאוד לטפל בה במהירות האפשרית ולבצע ייבוש סומסום. רטיבות מתחת לריצוףבאילו מקרים יש לבצע ייבוש סומסום מתחת לריצוף נגרמת בעקבות סיבות שונות כאשר המרכזית בהן היא פיצוץ של הצנרת.

כאשר יש רטיבות מתחת לריצוף המים נשארים כלואים מתחת למרצפות שלא מאפשרות להם להתאדות. כך המים הכלואים נספגים בסומסום ובהמשך גם מחלחלים לקירות הבית. במידה שהרטיבות לא תטופל במהירות היא עלולה לגרום לנזקים חמורים לבטון ולתשתיות הבית, למערכת החשמל, לציוד שלכם, לרהיטים וכיוצא בזה. כמו כן, כפי שציינו קודם, הרטיבות עלולה לסכן את הבריאות שלכם. לכן, חשוב מאוד לטפל בה במהירות.

יש סימנים שונים לזיהוי רטיבות מתחת לריצוף:

  • רטיבות קפילארית– רטיבות קפילארית היא מצב בו המים מתחת לריצוף מתחילים לחלחל מעלה אל קירות הבית. התופעה הזו מתרחשת כאשר מים כלואים מתחת לריצוף, מה שיכול להיגרם בעקבות סיבות שונות כאשר המרכזית בהן היא פיצוץ בצנרת. המים שנשארים כלואים מתחת לריצוף, לא יכולים לצאת או להתאדות ומתחילים לחלחל לקירות. התופעה הזו באה לידי ביטוי בהופעה של סימני רטיבות, קילופים או התנפחות של הקיר. במידה ואתם מבחינים באחד מהסימנים, כנראה שיש לכם רטיבות מתחת לריצוף.
  • אבקה לבנה על הרובה– רובה הוא חומר האיטום שנמרח בין המרצפות. במידה ואתם מבחינים בהופעה של אבקה לבנה על גבי הרובה, הדבר מעיד על לחות או על מים כלואים שמנסים לצאת דרך הריצוף.
  • רטיבות בתקרה של השכנים– אם אתם גרים בבניין, הסעיף הבא הוא בשבילכם. במידה והשכנים בדירה מתחת מתלוננים על רטיבות בתקרה שלהם, יש סיכוי גדול שהדבר נגרם בעקבות פיצוץ בצנרת שלכם והצטברות מים מתחת לריצוף. במצב כזה, יכול להיות נזק ממשי למבנה לכן חשוב מאוד לפנות באופן מידי לאנשי המקצוע על מנת לטפל בבעיה במהירות האפשרית.
  • חשבון מים גבוה מהרגיל– סימן נוסף לכך שיש לכם רטיבות מתחת לריצוף הוא מצב בו אתם מקבלים חשבון מים גבוה מהרגיל אך אין שינוי בצריכת המים שלכם. במקרה כזה, יש סיכוי גדול שהצנרת התפוצצה ושכל המים כלואים מתחת לריצוף הבית.

שיטות לייבוש סומסום מתחת לריצוף

יש שתי שיטות מרכזיות לייבוש רטיבות מתחת לריצוף:

  • ייבוש טבעי- בעבר, על מנת לייבש את הסומסום מתחת לריצוף היה צריך לתת למים להתייבש באופן טבעי. לשם כך, היה צורךייבוש סומסום -כיום, קיימת טכנולוגיה המאפשרת את ייבוש המים הכלואים באמצעות מכונה לפתוח מספר מרצפות. יש לקחת בחשבון כי בשיטה זו יכול להיות מצב בו הריצוף יישבר. לאחר שנפתח מספר מרצפות המים כבר לא כלואים והם יכולים להתייבש לבד באופן טבעי. שימו לב כי שיטה זו לא תמיד אפקטיבית והיא תלויה במידת הרטיבות והתפשטותה.
  • ייבוש עם מכונה- כיום, קיימת טכנולוגיה המאפשרת את ייבוש המים הכלואים באמצעות מכונה. המכונה פועלת ללא צורך בהרמת המרצפות או בשבירתם. בשיטה זו המכונה שואבת את המים הכלואים על ידי וואקום, ומייבשת אותם על ידי אמצעים שונים כמו מפוחי אוויר או הולכת חום. ייבוש עם מכונה נחשב לשיטה אפקטיבית ונוחה מאוד. שיטה זו לא מצריכה לפרק מרצפות והבית נשאר כמו שהוא. יש לקחת בחשבון שייבוש רטיבות מתחת לריצוף עם מכונה לוקח זמן יחסית ממושך של מינימום שבועיים ועד כחודש וחצי. למרות שהמכונה נשארת בבית כל כך הרבה זמן היא לא תפריע לכם להתנהל בבית כרגיל, כיוון שהיא עובדת באופן שקט.

מה המחיר של ייבוש סומסום מתחת לריצוף?

המחיר של ייבוש סומסום מתחת לריצוף משתנה בהתאם לגורמים המשפיעים עליו ביניהם כמות המים הכלואים מתחת לרצפה, התפשטותם, וכמות הזמן שייקח למכונה לייבש את כלל המים. ייבוש סומסום מתומחר לפי מטר רבוע ונע באופן ממוצע בין 80 ל-130 שקלים למ"ר. בחללים קטנים המגיעים לגודל של 20 מטר רבוע מקסימום, מחיר הייבוש נקבע באופן גלובלי ויגיע לעלות ייבוש מינימלית שתחל מ-2,000 שקלים.

איתור נזילות

סוג הנזילה לאיתורטווח מחיריםהערות
נזילה בצנרתהחל מ-950 ש"ח
נזילה בקירותהחל מ-950 ש"ח
איתור נזילה עם מצלמה תרמיתהחל מ-850 ש"חשימוש יעיל בטכנולוגיה על מנת לגלות נזילות ללא צורך בשבירת קירות
נזילה בגגהחל מ-900 ש"ח
נזילה בחצרהחל מ-1100 ש"ח
איתור רטיבותהחל מ-1000 ש"חרטיבות בקירות חיצוניים, פנימיים, גגות או איתור מקור הלחות

בדיקות אינסטלציה

סוג הבדיקהטווח מחיריםהערות
בדיקת איטום קירותהחל מ-1,100 ש"חקירות חיצוניים
בדיקת איטום קירותהחל מ-900 ש"חקירות בתוך הבית
בדיקת איטום לגגהחל מ-25 ש"חמחיר למטר רבוע
בדיקת לחות החל מ-950 ש"ח
בדיקת צנרת ביובהחל מ-150 ש"ח

איתור נזילות בתוך שימוש בכלים טכנולוגיים - מחירון

סוג הכליטווח מחיריםהערות
שימוש במד לחץהחל מ-400 ש"חאיתור באמצעות מדידת לחץ
שימוש במערכת אקוסטיתהחל מ-1,350 ש"חאיתור באמצעות סאונד
שימוש במצלמה טרמיתהחל מ-1,150 ש"חאיתור באמצעות טמפרטורה
בהרבה מקרים חוסך שבירה מיותרת של קירות או הרמת מרצפות

צילום קווי ביוב

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
צילום קווי ביובהחל מ-1,450 ש"ח
איתור תשתיותהחל מ-2,100 ש"חתלוי בסוג התשתיות
תלוי בגודל התשתיות
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!