יבשן תעשייתי

לא תמצאו מחירים טובים יותר באינטרנט! נסו אותנו!

יבשן תעשייתי ידוע גם בשם מייבש לחות, סופח לחות, קולט לחות או ייבוש דיסיקנטי. מדובר במכשיר חשמלי בעל פעולה עוצמתית אך שקטה שמטרתו להוריד את שיעורי הלחות בחללים הדורשים סביבה ברמת לחות נמוכה. היבשן סופח לחות בחללים שונים. יש שעושים שימוש ביבשן תעשייתי או במייבש לחות בביתם הפרטי, במפעלים, במחסנים, במשרדים, במסעדות, מוזיאונים ועוד, כשהשימוש הנפוץ ביותר הוא במטרה למנוע מפגעים כמו פטריות, עובש, קורוזיה וכן הלאה.

איך פועל ייבשן תעשייתי?

כאשר אנחנו מפעילים ייבשן תעשייתי בחלל לח, האוויר הלח נמשך לתוף מסתובב שסופח את הלחות בסיבוב איטי ובכך סופח את המולקולות הנמצאות במים. כשמסתיים התהליך של הייבשן האוויר שנפלט החוצה הוא יבש, הלחות בו מופחתת לאחר שעובר סינון באמצעות פילטר והטמפרטורה עולה באמצעות גוף חימום. אותו אוויר חם שעבר בתוף מאדה את אותה לחות שנספגה בשלב הקודם, האדים משתחררים והאוויר נפלט החוצה. המים שנפלטים בתהליך לא מתאימים לשתייה, ניתן להשתמש בהם לרוב להשקייה או לשטיפה. יבשן תעשייתי או בשמו השני קולט לחות מסייע למנוע את ההצטברות של הלחות באזורים רלוונטיים. הייבשן עוזר למנוע היווצרות של תופעות לא נעימות והוא גם שומר לנו על הבריאות, על הרהיטים ועל הקירות.

מתי נשתמש ביבשן תעשייתי?

נשתמש ביבשן תעשייתי בסביבה לחה במטרה למנוע התפתחות של נזקים שונים כמו פטריות, טחב או עובש, וגם כדי למנוע תופעה של ריח לא נעים, חלודה או קורוזיה. לפני התחלת הפעולה חשוב לברר מה גורם להצטברותה של הלחות. אם מדובר לדוגמה ברטיבות בקירות או ברצפה, לעיתים ישנה נזילה מתמשכת או פיצוץ של הצנרת ויש לפתור אותם במקביל להליך הייבוש. יבשן תעשייתי יכול לעזור גם למי שסובל מאלרגיות שונות בכך שמנקה את האוויר מכל אותם גורמים הנישאים באוויר ומפריעים לבעלי אלרגיות. נשתמש בייבשן תעשייתי בחללים שבהם יש ציוד רגיש כמו לדוגמה אלקטרוניקה, מזון או פארמה.

יבשן תעשייתי ידוע גם בשם מייבש לחות, סופח לחות, קולט לחות או ייבוש דיסיקנטי

איזה מפרט כדאי לבדוק כשמחפשים ייבשן תעשייתי?

ייבשנים תעשייתיים נבדלים זה מזה בפרמטרים שונים כמו מתח חשמלי, התפוקה לספיקת הלחות, כמה הספק חשמל צריך עבור המכשיר, מה ספיקת האוויר של המכשיר, רמות רעש שונות ונפח המים. לדוגמה, ישנם ייבשנים תעשייתיים שיכולים לספוח לחות בחלל בגודל של 20 מטר רבוע ולספוק עד עשרה ליטר ביום. לכן צריך להתאים את הייבשן התעשייתי לחלל בו הוא ממוקם. מאפיינים נוספים המבדלים בין המכשירים יכולים להיות:

 • ייבוש יותר עמוק ליצירת אוויר יבש מאד או ייבוש יותר מהיר כשיש לייבש כמויות יותר גדולות של אוויר.
 • אפשרות לבקרת לחות בשליטה מלאה ששומרת אוטומטית על רמת הלחות (בדומה לטרמוסטט במזגן) ומאפשרת את הפסקת הפעולה בהגעה לרמת הלחות הרצויה
 • תצוגה דיגיטלית
 • ניתן לתכנן את שילוב הייבשן התעשיית יחד עם מערכות של קירור או חימום בחלל
 • ישנים יבשנים יותר קומפקטיים ופחות כבדים עם גלגלים שמאפשרים ניידות של המכשיר מחלל לחלל, לרוב יגיעו עם ידית שמאפשרת להרים ולהוביל אותם בקלות
 • יבשן תעשייתי יכול להכיל מיכלי אגירת מים נשלפים בגדלים שונים בהתאם לתפוקה
 • ישנם ייבשנים עם אפשרות לצינור ניקוז חיצוני שמנקז ישירות את הנוזלים
 • התראות ויזואליות או קוליות כאשר המיכל מתמלא
 • טיימרים לכיבוי הפעולה באופן אוטומטי
 • שינוי מהירות המפוח
 • מסננים נוספים לאבק ופחם
 • רמת החסכון בחשמל
 • מידות המכשיר
 • החומר ממנו עשוי המכשיר – ישנם לדוגמה מכשירים עשויים מנירוסטה שמתאימים לשימוש בחוץ
 • רמת ההיגיינה – ישנם ייבשנים ברמת היגיינה גבוהה שמתאימים במיוחד לשימוש בתעשיות רגישות כמו מזון או פארמה

מי מוכר סוגים שונים של יבשן תעשייתי?

יבשנים תעשייתיים נמכרים גם בחברות העוסקות בתחום המיזוג, החימום והאיוורור וגם בחברות העוסקות ספציפית בתחום הייבוש ופונים למגוון תעשיות כמו תעשיות ביטחוניות, תעשיות מזון, תעשיות קנאביס וגם מוזיאונים וארכיונים שדורשים רמת לחות מווסתת. כשפונים לחברה מקצועית לתחום הייבוש היא לרוב תלווה את הפרויקט בליווי הנדסי משלב חיפוש הפתרון המתאים ועד להתקנה. ספקים של יבשנים תעשייתיים מייבאים לרוב את המוצרים מחברות אירופאיות שונות.

כמה עולה יבשן תעשייתי?

המחירים של יבשנים תעשייתיים משתנים בהתאם לפרמטרים השונים שציינו מעלה. ישנם מכשירים גדולים יותר וקטנים יותר, ישנים מכשירים מתקדמים יותר וכן הלאה. בגדול טווח המחירים לייבשן תעשייתי נע בין 1,200 ש"ח לייבשן פשוט המתאים לחללים קטנים ויכול להגיע ל-25,000 שח לייבשן מתקדם לחללים תעשייתיים גדולים.

איך בוחרים יבשן תעשייתי?

ראשית כל חשוב לאפיין את החלל אליו היבשן מיועד, שכן קיים הבדל בין אזורים פרטיים כמו בתים או דירות הסובלים מרמות לחות גבוהות, למשל נכסים הממוקמים בסמוך לים, לבין חללים תעשיתיים גדולים. לכן, לפני שבוחרים מוצר כזה או אחר, שווה להתייעץ עם מומחה בתחום כדי שתוכלו לרכוש את המוצר האופטימלי עבורכם ועבור הצרכים שלכם במחיר משתלם.

אז מה היה לנו בכתבה:

איתור נזילות

סוג הנזילה לאיתורטווח מחיריםהערות
נזילה בצנרתהחל מ-950 ש"ח
נזילה בקירותהחל מ-950 ש"ח
איתור נזילה עם מצלמה תרמיתהחל מ-850 ש"חשימוש יעיל בטכנולוגיה על מנת לגלות נזילות ללא צורך בשבירת קירות
נזילה בגגהחל מ-900 ש"ח
נזילה בחצרהחל מ-1100 ש"ח
איתור רטיבותהחל מ-1000 ש"חרטיבות בקירות חיצוניים, פנימיים, גגות או איתור מקור הלחות

בדיקות אינסטלציה

סוג הבדיקהטווח מחיריםהערות
בדיקת איטום קירותהחל מ-1,100 ש"חקירות חיצוניים
בדיקת איטום קירותהחל מ-900 ש"חקירות בתוך הבית
בדיקת איטום לגגהחל מ-25 ש"חמחיר למטר רבוע
בדיקת לחות החל מ-950 ש"ח
בדיקת צנרת ביובהחל מ-150 ש"ח

איתור נזילות בתוך שימוש בכלים טכנולוגיים - מחירון

סוג הכליטווח מחיריםהערות
שימוש במד לחץהחל מ-400 ש"חאיתור באמצעות מדידת לחץ
שימוש במערכת אקוסטיתהחל מ-1,350 ש"חאיתור באמצעות סאונד
שימוש במצלמה טרמיתהחל מ-1,150 ש"חאיתור באמצעות טמפרטורה
בהרבה מקרים חוסך שבירה מיותרת של קירות או הרמת מרצפות

צילום קווי ביוב

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
צילום קווי ביובהחל מ-1,450 ש"ח
איתור תשתיותהחל מ-2,100 ש"חתלוי בסוג התשתיות
תלוי בגודל התשתיות

לייעוץ ראשוני חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

התקשרו עכשיו