סופח לחות

לא תמצאו מחירים טובים יותר באינטרנט! נסו אותנו!

אז מה היה לנו בכתבה:

סופח לחותסופח לחות הוא מכשיר שמונע הצטברות של לחות במקומות המצריכים זאת. מטרתו של סופח הלחות היא למנוע היווצרות של פטריות, קורוזיה ועובש ובנוסף למנוע בלאי מהיר של מוצרים בבית כולל מוצרי חשמל. על סופח לחות והיתרונות שלו נרחיב במאמר הבא. 

כיצד סופח לחות עובד?

כפי שהבנו, סופח לחות הוא מכשיר שמונע הצטברות של לחות בחדרים. סופח הלחות למעשה ממיר את אדי המים שבאוויר לנוזל ואוגר אותם במכל פנימי שנמצא במכשיר. את המיכל הפנימי חשוב מאוד לרוקן במידה שהוא מתמלא על מנת שסופח הלחות ימשיך לפעול כראוי. 

יש לשים לב כי המים שנאגרים בסופח הלחות ניתנים לשימוש אך ורק להשקיית הגינה או לשטיפה הרצפה. אין להשתמש בהם לשתייה או לשימוש אישי. 

יש לקחת בחשבון כי במידה שאתם מזהים רטיבות או הצטברות של לחות במקום יחסית מאוורר מומלץ קודם כל לבדוק מה הגורם לכך. יכול להיות שמדובר בנזילה או בפיצוץ של הצנרת ואז יש לפעול בדרך אחרת לטיפול בבעיה. 

מתי נצטרך להשתמש בסופח לחות? 

בבתים רבים, חדרים מסוימים הם חדרים ללא חלונות, כמו לדוגמא חדר ארונות. בחדרים אלה יש סיכוי גבוה שתצטבר לחות ברמה גבוהה שתגרום להצטברות של עובש ולרטיבות. הרטיבות והעובש עלולים לגרום לנזקים ממשיים למבנה ולבלאי מהיר של רהיטים ושל ציוד אלקטרוניקה, ספרים, מוצרי נייר, כלי נגינה ועוד. 

כמו כן, הנבגים בעובש הם לא בריאים לנו כלל והם יכולים לגרום לנו לבעיות נשימה רבות כמו סינוסיטיס, נזלת, כאבי ראש, עיניים מגרדות ודומעות, התעטשויות מרובות, פריחות, קשיי נשימה, במקרים של  חשיפה ממושכת אף לדלקת ריאות חמורה ובמקרים חמורים מאוד אף למוות. לכן, אם אתם סובלים מאלרגיות או מקשיי נשימה, חשוב מאוד לבדוק שהמקור לבעיות הללו הוא לא עובש, טחב או קרדית האבק אשר שלושתם משגשגים בסביבות לחות ורטובות. 

סופח הלחות מונע הצטברות של רטיבות בחדרים שלא ניתן לאוורר אותם וכך שומר על המבנה, על הציוד שלנו וגם על בריאותנו. 

סימנים לזיהוי רטיבות ולצורך בהצבת סופח לחות

קיימים סימנים שונים שמעידים על כך שמתפתחת רטיבות בבית וכי יש צורך בהצבה של סופח לחות-

 • במידה שאתם מבחינים בכתמי מים על קירות הבית או על גבי התקרה, כנראה שמצטברת שם רטיבות. 
 • במידה שיש לכם חדרים שהאוורור בהם לקוי או שלא ניתן לאוורר אותם כלל, כמו לדוגמא חדר הארונות, המרתף, מקלט וכדומה, מומלץ להציב בהם סופח לחות למניעת הצטברות של לחות. 
 • במידה ואתם מבחינים בהתעבות של מים על חלונות באזורים שונים בבית. 
 • במידה ואתם שמים לב לכתמים שחורים הגדלים על הקירות או על התקרה של הבית מדובר בנבגי עובש וחשוב לטפל בהם במהירות לפני שיתפתחו. 
 • במידה שאתם מריחים ריחות מעופשים המעידים על עובש או טחב. 

היתרונות של סופח לחות

להתקנת סופח לחות בחללים בבית יש יתרונות רבים- 

 • סופח הלחות מפחית את רמת הלחות בחדרים אלה באופן משמעותי וכך הופך את חלל המגורים שלנו לבריא יותר ולא מאפשר לאלרגנים כמו קרדית האבק, טחב או עובש לשגשג. 
 • סופח הלחות אינו מפריע לשגרת החיים שלנו בכלל. מכשיר זה פועל בשקט כך שרוב האנשים כלל לא ישימו לב לנוכחות שלו בבית. 
 • על ידי מניעת הצטברות לחות, סופח הלחות מסייע בסילוק ריחות לא נעימים. כיצד זה עובד? כאשר מצטבר טחב או עובש, מתלווים אליהם ריחות מעופשים ולא נעימים. סופח הלחות מסייע במניעת ריחות אלה. כמו כן, על ידי מניעת הצטברות של לחות ומניעת תופעות כמו עובש או טחב, סופח הלחות מסייע בשמירה על הבריאות שלנו. הוא מפחית גירויים במערכת הנשימה ובעור ומאפשר לנו להיפטר מאלרגנים מציקים. 
 • בזכות סופח הלחות, סביבת המגורים תהיה לחה פחות באופן משמעותי. על ידי כך נוכל להבחין שהבגדים יתייבשו מהר יותר, הלחם יישאר טרי זמן רב יותר, לא ייווצרו סימני חלודה או קורוזיה על ציוד אלקטרוניקה, מחשבים או כלי עבודה. כמו כן, כאשר מציבים סופח לחות בארון הבגדים ניתן למנוע התפתחות של עובש בבגדים, בנעליים, במצעים, בוילונות וכך גם ברהיטים. 
 • כאשר מציבים סופח לחות בבית, ניתן גם להפחית את כמות האבק. כך למעשה, יהיה צורך בפחות ניקיון של הבית. 
 • סופח הלחות מאפשר למכשירי חשמל לפעול ביעילות רבה יותר, כמו המזגן לדוגמא. כאשר האוויר בבית לח המזגן מבצע פעולה של הסרת לחות על מנת לקרר וכך פועל קשה יותר. 

כיצד נבחר סופח לחות?

על מנת לבחור סופח לחות יש להתאים אותו לחדר על פי גורמים שונים כמו גודל החלל בו נרצה להפעיל את סופח הלחות ורמת הלחות הקיימת בו. במידה שאתם מעוניינים בסופח לחות לחלל קטן כמו חדר הארונות לדוגמא, תוכלו להסתפק בדגמים הקטנים יותר של סופחי לחות. כמובן שבמידה ואתם מעוניינים להציב סופח לחות בחלל גדול כמו יחידת המרתף לדוגמא, תצטרכו להשתמש בדגמים הגדולים יותר. שימו לב שבמידה ואתם סובלים מרמת לחות גבוהה מומלץ לרכוש דגם חזק שיתאים להתמודדות עם רמת הלחות הקיימת.

איתור נזילות

סוג הנזילה לאיתורטווח מחיריםהערות
נזילה בצנרתהחל מ-950 ש"ח
נזילה בקירותהחל מ-950 ש"ח
איתור נזילה עם מצלמה תרמיתהחל מ-850 ש"חשימוש יעיל בטכנולוגיה על מנת לגלות נזילות ללא צורך בשבירת קירות
נזילה בגגהחל מ-900 ש"ח
נזילה בחצרהחל מ-1100 ש"ח
איתור רטיבותהחל מ-1000 ש"חרטיבות בקירות חיצוניים, פנימיים, גגות או איתור מקור הלחות

בדיקות אינסטלציה

סוג הבדיקהטווח מחיריםהערות
בדיקת איטום קירותהחל מ-1,100 ש"חקירות חיצוניים
בדיקת איטום קירותהחל מ-900 ש"חקירות בתוך הבית
בדיקת איטום לגגהחל מ-25 ש"חמחיר למטר רבוע
בדיקת לחות החל מ-950 ש"ח
בדיקת צנרת ביובהחל מ-150 ש"ח

איתור נזילות בתוך שימוש בכלים טכנולוגיים - מחירון

סוג הכליטווח מחיריםהערות
שימוש במד לחץהחל מ-400 ש"חאיתור באמצעות מדידת לחץ
שימוש במערכת אקוסטיתהחל מ-1,350 ש"חאיתור באמצעות סאונד
שימוש במצלמה טרמיתהחל מ-1,150 ש"חאיתור באמצעות טמפרטורה
בהרבה מקרים חוסך שבירה מיותרת של קירות או הרמת מרצפות

צילום קווי ביוב

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
צילום קווי ביובהחל מ-1,450 ש"ח
איתור תשתיותהחל מ-2,100 ש"חתלוי בסוג התשתיות
תלוי בגודל התשתיות
מים
האם שווה את המחיר? מתי לבצע בדיקת איכות מים

בדיקת איכות המים היא חיונית כדי להבטיח שהמים שאנו צורכים בטוחים לשתייה, לבישול ולפעילויות ביתיות אחרות. מים מזוהמים יכולים להוביל לבעיות בריאותיות שונות, מה שהופך את זה חיוני לבדוק באופן קבוע את איכות מקורות המים שלנו.

כל מה שרציתם לדעת על ארונות חשמל

ארונות חשמל עברו כברת דרך מאז הקמתם. ארונות אלו, שנבנו במקור עם דלתות פח פשוטות, התפתחו והפכו למרכיבים חיוניים בתעשיות שונות, המספקים הגנה לציוד חשמלי ומבטיחים את בטיחות העובדים.

נזילה סמויה
מהן נזילות סמויות ומדוע חשוב לאתר אותן?

​ נזילות סמויות הן דליפות מים שמתרחשות בצנרת נסתרת בתוך קירות, רצפות או תקרות. הן מסוכנות במיוחד מכיוון שקשה לזהות אותן בשלבים מוקדמים. אם לא מאתרים נזילות סמויות בזמן, הן עלולות לגרום לנזקים כבדים לרכוש כמו התפוררות קירות, התנפחות טיח, קילוף צבע, התפתחות עובש ופגיעה בתשתיות חשמל. בנוסף, דליפות מתמשכות מובילות לבזבוז מים ולחשבונות מים גבוהים. איתור וטיפול מוקדם בנזילות אלו הכרחי כדי למנוע נזק מצטבר ועלויות גבוהות.

תיקון צנרת ללא הרס

עד לפני כמה שנים תיקון צנרת היה מגיע יחד עם הרס רב שהיה גורר הוצאות מרבות. אך בזכות אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ניתן להגיד כי המציאות

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!