ייבוש מבנים

לא תמצאו מחירים טובים יותר באינטרנט! נסו אותנו!

בישראל, בכל שנה המון מבנים עוברים הצפות בעקבות סיבות שונות ומגוונות מאוד כמו פיצוץ בצנרת, איטום לקוי של הגג, איטום לקוי של הרצפה ועוד. כאשר יש רטיבות במבנה חשוב מאוד לטפל בה במהירות האפשרית לפני שיגרמו נזקים חמורים, הן למבנה והן לבריאותכם. על ייבוש מבנים נרחיב במאמר הבא.

ייבוש מבנים- מה הסיבות לרטיבות במבנים?

 • גשמים- כאשר יורדים גשמים חזקים הדבר יכול לגרום להצפה בערים וביישובים רבים. כתוצאה מכך מבנים רבים עלולים להיפגע.ייבוש מבנים- מה הן הסיבות העיקריות לרטיבות במבנים
 • ליקוי באיטום הגג- כאשר הגג לא אטום כראוי הדבר יכול להוביל לרטיבות במבנה. במידה שיורד גשם חזק או שהדוד מתפוצץ, המים יחלחלו לתוך הגג, שלא אטום כהלכה. המים שיחלחלו יגרמו לרטיבות בתקרה וכך גם בקירות הבית.
 • ליקוי באיטום הרצפה- במידה שהרצפה לא אטומה כהלכה יכולה להצטבר רטיבות תת רצפתית. הרטיבות התת רצפתית עלולה לחלחל במעלה קירות הבית ולגרום לנזקים רבים למבנה.
 • פיצוץ בצנרת- וכמובן, אחת הסיבות הנפוצות ביותר לרטיבות במבנה היא פיצוץ בצנרת. הדבר יכול לקרות בצנרת שלכם ולגרום לרטיבות תת רצפתית או לצנרת של השכנים שלכם וכך לגרום לרטיבות בתקרה שלכם.

מה החשיבות של ייבוש מבנים?

במידה שנגרמת במבנה שלכם רטיבות, אחד הדברים החשובים ביותר הוא לטפל בה באופן המהיר ביותר. במידה שרטיבות לא מטופלת

במידה שנגרמת במבנה שלכם רטיבות, אחד הדברים החשובים ביותר הוא לטפל בה באופן המהיר ביותר באמצעות ייבוש מבנים

במהירות היא עלולה לגרום לנזקים רבים.

בראש ובראשונה, המים שמחלחלים למבנה עלולים לפגוע בבטון, בתשתיות המבנה, במערכת החשמל, בציוד שלכם, בריהוט של הבית ועוד. בסופו של דבר, ככל שהרטיבות לא תטופל הדבר יכול להוביל לכך שהמבנה יקרוס, מה שאף אחד לא רוצה שיקרה.

בנוסף, רטיבות במבנה היא מסוכנת מאוד לבריאותכם. כאשר המים נשארים לאורך זמן בלי טיפול, הם עלולים לגרום להתפתחות של עובש במבנה. עובש הוא שם כללי לפטריות שגדלות במקומות לחים. העובש יכול לגרום לבעיות רבות במערכת הנשימה של האדם. בתחילה הדבר יבוא לידי ביטוי באלרגיה, נזלת, סינוסיטיס וכדומה. בהמשך ההחמרה תבוא לידי ביטוי בדלקת ריאות חמורה ובמקרים חמורים העובש עלול לגרום למוות.

לכן, במידה שאתם מבחינים ברטיבות במבנה, חשוב מאוד ליצור קשר עם איש מקצוע ולטפל ברטיבות במהירות האפשרית.

ייבוש מבנים על ידי איש מקצוע

אחת השאלות הנפוצות היא האם כל אחד יכול לייבש מבנה. התשובה היא לא. ייבוש מבנים מצריך מומחיות, מקצועיות וניסיון רב. ברובאחת השאלות הנפוצות היא האם כל אחד יכול לייבש מבנה. התשובה היא לא. ייבוש מבנים מצריך מומחיות, מקצועיות וניסיון רב המקרים, על מנת לייבש את המבנה יהיה צורך בשימוש בציוד ייחודי שמאפשר לייבש את המבנה כהלכה.

לכן, חשוב מאוד לפנות לאיש מקצוע מומחה שיסייע לכם בייבוש המבנה ויעשה זאת על הצד הטוב ביותר.

כמו כן, יש לקחת בחשבון כי במקרים בהם הרטיבות חמורה, לא כל אינסטלטור יוכל לייבש את המבנה ויהיה עליכם למצוא חברה שזהו תחום ההתמחות שלה. במקרים מסוימים, מקור הרטיבות לא ידוע ויש צורך לאתר אותו. לשם כך יהיה צורך במכשור מיוחד כמו מצלמה תרמית, חיישן גז או מכשיר אקוסטי.

ייבוש מבנים- מערכות המים

בבית יש שתי מערכות מרכזיות בהן ברוב המקרים נגרמות הנזילות-

 • המערכת המנקזת (מערכת הדלוחין)- מערכת זו מנקזת לביוב את כלל המים מרחבי הבית- המים מהמקלחת, מכיור המטבח
  סימן נוסף לכך שיש לכם רטיבות הוא מצב בו אתם מקבלים חשבון מים גבוה מהרגיל ויש להזמין שירות ייבוש מבנים
   

  ועוד. איתור רטיבות במערכת המנקזת נחשב למשימה מורכבת מאחר וברוב המקרים, הנזילה במערכת זו תהיה מזערית ולא רציפה. לכן, על מנת לאתר את הנזילה במערכת זו נדרש ציוד מקצועי. איתור הנזילה במערכת המנקזת ייעשה על ידי בלון מיוחד הסותם את פתח יציאת המים. לפי מפלס המים בכיור ניתן לאתר את מקור הנזילה.

 • מערכת אספקת מיםאיתור רטיבות במערכת אספקת מים נחשב למשימה קלה יותר. הסיבה לכך היא שהנזילה במערכת זו בדרך כלל תהיה נזילה רציפה. עם זאת, איתור מקום הנזילה הספציפי יהיה מסובך וייעשה בהתאם לסימנים שונים שייווצרו בעקבות הנזילה.

ייבוש מבנים- סימנים לזיהוי רטיבות

 • רטיבות קפילארית- רטיבות קפילארית היא מצב בו המים מתחילים לחלחל מעלה אל קירות הבית. התופעה הזו מתרחשת כאשרטיבות קפילארית היא מצב בו המים מתחילים לחלחל מעלה אל קירות הבית - במקרה כזה יש לפנות לשירות ייבוש מבנים מים כלואים מתחת לריצוף, מה שיכול להיגרם בעקבות סיבות שונות כאשר המרכזית בהן היא פיצוץ בצנרת. המים שנשארים כלואים מתחת לריצוף, לא יכולים לצאת או להתאדות ומתחילים לחלחל לקירות. התופעה הזו באה לידי ביטוי בהופעה של סימני רטיבות, קילופים או התנפחות של הקיר. במידה ואתם מבחינים באחד מהסימנים, כנראה שיש לכם רטיבות. הדבר יכול להופיע גם על תקרת המבנה.
 • אבקה לבנה על הרובה- רובה הוא חומר האיטום שנמרח בין המרצפות. במידה ואתם מבחינים בהופעה של אבקה לבנה על גבי הרובה, הדבר מעיד על לחות או על מים כלואים שמנסים לצאת דרך הריצוף.
 • רטיבות בתקרה של השכנים- אם אתם גרים בבניין, הסעיף הבא הוא בשבילכם. במידה והשכנים בדירה מתחת מתלוננים על רטיבות בתקרה שלהם, יש סיכוי גדול שהדבר נגרם בעקבות פיצוץ בצנרת שלכם. במצב כזה, יכול להיות נזק ממשי למבנה לכן חשוב מאוד לפנות באופן מידי לאנשי המקצוע על מנת לטפל בבעיה במהירות האפשרית.
 • חשבון מים גבוה מהרגיל- סימן נוסף לכך שיש לכם רטיבות הוא מצב בו אתם מקבלים חשבון מים גבוה מהרגיל אך אין שינוי בצריכת המים שלכם. במקרה כזה, יש סיכוי גדול שהצנרת התפוצצה.

אז מה היה לנו בכתבה:

איתור נזילות

סוג הנזילה לאיתורטווח מחיריםהערות
נזילה בצנרתהחל מ-950 ש"ח
נזילה בקירותהחל מ-950 ש"ח
איתור נזילה עם מצלמה תרמיתהחל מ-850 ש"חשימוש יעיל בטכנולוגיה על מנת לגלות נזילות ללא צורך בשבירת קירות
נזילה בגגהחל מ-900 ש"ח
נזילה בחצרהחל מ-1100 ש"ח
איתור רטיבותהחל מ-1000 ש"חרטיבות בקירות חיצוניים, פנימיים, גגות או איתור מקור הלחות

בדיקות אינסטלציה

סוג הבדיקהטווח מחיריםהערות
בדיקת איטום קירותהחל מ-1,100 ש"חקירות חיצוניים
בדיקת איטום קירותהחל מ-900 ש"חקירות בתוך הבית
בדיקת איטום לגגהחל מ-25 ש"חמחיר למטר רבוע
בדיקת לחות החל מ-950 ש"ח
בדיקת צנרת ביובהחל מ-150 ש"ח

איתור נזילות בתוך שימוש בכלים טכנולוגיים - מחירון

סוג הכליטווח מחיריםהערות
שימוש במד לחץהחל מ-400 ש"חאיתור באמצעות מדידת לחץ
שימוש במערכת אקוסטיתהחל מ-1,350 ש"חאיתור באמצעות סאונד
שימוש במצלמה טרמיתהחל מ-1,150 ש"חאיתור באמצעות טמפרטורה
בהרבה מקרים חוסך שבירה מיותרת של קירות או הרמת מרצפות

צילום קווי ביוב

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
צילום קווי ביובהחל מ-1,450 ש"ח
איתור תשתיותהחל מ-2,100 ש"חתלוי בסוג התשתיות
תלוי בגודל התשתיות

לייעוץ ראשוני חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שאיבת מים מתחת לריצוף

שאיבת מים מתחת לריצוף

כאשר יש מים מתחת לריצוף הם עלולים לגרום לנזקים חמורים למבנה, לבטון, לתשתיות הבית, למערכת החשמל, לציוד, לרהיטים וכיוצא בזה. בנוסף, בעקבות הרטיבות עלולים להתפתח

קרא עוד »
סומסום רטוב מתחת לריצוף

סומסום רטוב מתחת לריצוף

סומסום רטוב מתחת לריצוף הוא דבר מסוכן מאוד שמצריך טיפול מהיר ככל הניתן. רטיבות היא תופעה נפוצה שעלולה לגרום נזקים רבים למבנה ואף לבריאות האנשים

קרא עוד »
ייבוש נזילות מים

ייבוש נזילות מים

למי מאיתנו לא היו נזילות מים בבית? מדובר בתופעה די נפוצה שיכולה להרוס את הבית שלנו ולהפוך את המגורים בו לסיוט. אם יש לכם נזילות

קרא עוד »
ייבוש מים מתחת לפרקט

ייבוש מים מתחת לפרקט

כאשר יש מים מתחת לפרקט חשוב מאוד לייבש אותם במהירות האפשרית על מנת למנוע נזקים למבנה, לרצפה ואף לבריאות של דיירי הבית. ייבוש מים מתחת

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!