פטריה בקיר

לא תמצאו מחירים טובים יותר באינטרנט! נסו אותנו!

פטריה בקיר- תמרור אזהרה

פתאום גיליתם על הקיר שלכם פטריה. לא האדומה החמודה המצוירת מהסרטים אלא שחורה או ירוקה, עשויה מנקודות זעירות ופלומה. היא מחריבה לכם את מראה הקיר. היא מטרידה עם ריח לא נעים והיא מתפשטת מהר. האמת, הנזק האסתטי של פטריה בקיר הכי פחות צריך להטריד אתכם, משום שהוא מסמל נזקים גדולים הרבה יותר המשמשים ובאים. למעשה, הוא מסמל שבעיה גדולה מאוד כבר קיימת וייתכן שאתם צריכים טיפול שיקום בנזקי מים .

פטריה מסוכנת

פטריה בקיר

פטריה בקיר היא למעשה סוג של מיקרואורגניזמים הידוע  גם כעובש. עובש על הקיר נוצר לרוב בגלל רטיבות בקיר או רטיבות חיצונית המחלחלת פנימה ולחות רבה מידי באוויר. הרטיבות בקיר יכולה להיות בגלל נזילה בצינור העובר בתוך הקיר או בעקבות הצפה או איטום לא טובים, למעשה, הנזילה או הצטברות המים יכולים להיות במרחק רב מאוד מהמקום בו יופיע העובש עצמו וזאת אודות לטבע של המים, לחלחל ולנוע בתוך החומר ולהתפרץ במקום בו הם רואים לנכון. העובש כבר בא בעקבותם.

נזקי פטריה בקיר

יכולים להיות נזק מטריד אבל אסתטי בעיקרו. נחווה גם התנפחות הקיר או הרצפות, סדקים, שברים ופיצוצים בטיח ובצבע. אולם הנזק הנסתר הוא החמור יותר. אם יש רטיבות בקיר או רטיבות מתחת לריצוף הגורמים לטחב ולעובש, אזי אותם מים גם פועלים כנגד תשתיות חשמל ותקשורת וכן נגד החומרים המהווים את יסודות הבית כמו בטון וברזל.

נזק קשה לא פחות הוא הנזק הנוגע לבריאות שלנו ושל משפחתינו. שאיפה לאורך זמן של הרעלנים שבעובש מסוכנת לכולנו. תינוקות, פעוטות, ילדים, קשישים, בעלי מערכת חיסונית מוחלשת, רגישים וחולים, נמצאים בסכנה גבוהה אף יותר. איך נדע שאנחנו נושמים את הרעלנים. ובכן, האם אתם מריחים את ריח הטחב הקלוש ? סימן שאתם גם נושמים אותו.

 

הסיבות להיווצרות פטריה בקיר

קיימות סיבות מספר ליצירת פטריה. לפעמים זו לחות שנמצאת בחלל ולפעמים זו נזילה או מים שחלחלו עקב איטום לקוי. בכל מקרה, המים נתפסים ומחלחלים לתוך הקיר פנימה ואנו נתקשה להבחין כי הם נמצאים שם וכי הם נעים בשקט ומתפשטים.

בכל מקרה, במידה וראינו עובש בקירות, כדאי כמובן לבצע טיפול בעובש בקירות אבל גם לחשוד לבעיה גדולה יותר, שכרגע נסתרת מעיננו. נוכל לנסות לאתר נזילה אופציונאלית, לבדוק בשעון המים אם הוא זז גם כאשר אין יציאת מים בברזים ולבדוק את חשבון המים, שמא הוא מנופח.

 

כיצד נטפל בפטריה בקיר?

טיפול פטריה בקיר

נחלק את הטיפול לשלוש. הטיפול החיצוני, יכלול הסרת הפטריה באופן ידני, באמצעות מים ואקונומיה וגירוד השאריות. יתכן וגם רצוי לצבוע ולסייד מחדש בצבע דוחה עובש. גם אם נעשה זאת, במידה וקיימת בעיה של רטיבות בקיר, הרי שהעובש והפטריה יחזרו בקרוב.

החלק השני הוא טיפול בגורם לרטיבות ולעובש. אם יש נזילה, דליפה, חסימה וכד'- יש לתקנה. יש לאוורר טוב יותר את החללים, יש לבדוק את האיטום ובמידת הצורך לתקנו.

ייבוש רטיבות כלואה

וכאן נכנס גם החלק השלישי של ייבוש רטיבות כלואה בקיר או מתחת לריצוף.  זאת עושים באמצעות מכשירים מיוחדים הנקראים יבשנים. היבשנים מחולקים לכמה סוגים. יש יבשנים החודרים אל מעבה הרצפה ושם עושים את קיסמיהם ויש יבשנים שפועלים מתוך החדר ומקרינים חום בגובה רב על הקירות עצמם, במטרה להוציא את הרטיבות. בחברת DRY ייבוש נזקי הצפה תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע שיוכלו לבחון את הצרכים שלכם ולמקם את היבשנים בצורה טובה ומדויקת, שתביא לפתרון הנכון.

 

 

יבשן תת רצפתיפטריה בקיר המלצות

נתמקד לרגע ביבשן לחות תת רצפתי, משום שהצטברות מים מתחת לרצפה נחשבת לקשה ביותר מה עוד שהיא שולחת זרועות וגרורות מעלה אל עבר הקירות. היבשנים המתקדמים והחדישים, הניתנים להשכרה אצל אינסטלטורים מומחים, פועלים מתחת לרצפה, באמצעות צינורות המוחדרים אל תוך האריחים. על דאגה, לא שוברים רצפות רבות. קודחים חורים קטנים, בדרך כלל במקומות מוסתרים, דרכם מחדירים את הצינורות.

לחות ורטיבות שנספגו

הצינורות עצמם יונקים באמצעות ואקום את הלחות והרטיבות שנספגו בחול ובמצע שמתחת לריצוף. בנוסף, הם מייצרים חום אשר מייבש גם הוא את האזור. המכשירים מסייעים גם במדידת אחוזי הלחות שבקרקע. ברגע שאחוזי הלחות ירדו מתחת לנורמה שבתקן- התהליך מסתיים. היבשנים עצמם שקטים ועל אף שהם נדרשים לפעול זמן רב, הם אינם מפירים את שגרת הבית הרגילה.

נתקלתם בפטריה בקיר גדולה ומכוערת או ברטיבות בלתי מוסברת. אל דאגה. צוות המומחים של 'DRY ייבוש נזקי הצפה' תמיד נכון לסייע לכם.

אז מה היה לנו בכתבה:

איתור נזילות

סוג הנזילה לאיתורטווח מחיריםהערות
נזילה בצנרתהחל מ-950 ש"ח
נזילה בקירותהחל מ-950 ש"ח
איתור נזילה עם מצלמה תרמיתהחל מ-850 ש"חשימוש יעיל בטכנולוגיה על מנת לגלות נזילות ללא צורך בשבירת קירות
נזילה בגגהחל מ-900 ש"ח
נזילה בחצרהחל מ-1100 ש"ח
איתור רטיבותהחל מ-1000 ש"חרטיבות בקירות חיצוניים, פנימיים, גגות או איתור מקור הלחות

בדיקות אינסטלציה

סוג הבדיקהטווח מחיריםהערות
בדיקת איטום קירותהחל מ-1,100 ש"חקירות חיצוניים
בדיקת איטום קירותהחל מ-900 ש"חקירות בתוך הבית
בדיקת איטום לגגהחל מ-25 ש"חמחיר למטר רבוע
בדיקת לחות החל מ-950 ש"ח
בדיקת צנרת ביובהחל מ-150 ש"ח

איתור נזילות בתוך שימוש בכלים טכנולוגיים - מחירון

סוג הכליטווח מחיריםהערות
שימוש במד לחץהחל מ-400 ש"חאיתור באמצעות מדידת לחץ
שימוש במערכת אקוסטיתהחל מ-1,350 ש"חאיתור באמצעות סאונד
שימוש במצלמה טרמיתהחל מ-1,150 ש"חאיתור באמצעות טמפרטורה
בהרבה מקרים חוסך שבירה מיותרת של קירות או הרמת מרצפות

צילום קווי ביוב

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
צילום קווי ביובהחל מ-1,450 ש"ח
איתור תשתיותהחל מ-2,100 ש"חתלוי בסוג התשתיות
תלוי בגודל התשתיות
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!