עובש בקירות

לא תמצאו מחירים טובים יותר באינטרנט! נסו אותנו!

אז מה היה לנו בכתבה:

עובש בקירות טיפול דחוף למען בריאותכםטיפול עובש המלצות

אין צורך להכחיש. לעובש יש תרומה חשובה לפיתוחים משמעותיים ברפואה ובתעשיות השונות, כמו למשל ייצור הפנצילין. אך למרות זאת, עבור רוב האנושות, עובש הוא דבר דוחה, מסריח, לא אסתטי המביא עימו מחלות וצרות. ולמען האמת, אנחנו צודקים לחלוטין. עובש הנוצר בקירות הבית עלול להיות מסוכן לבריאות האדם ופוגע קשות בתשתית, במבנה ובתכולת הבית. לכן בהיווצר עובש בקירות טיפול מהיר במייבש לחות למניעת עובש הוא עניין קריטי.

מהו בעצם העובש?

עובש הוא שם כללי מקובל לפטרייה המשגשגת ומתפתחת בחללים ועל משטחים לחים ואפלים יחסית. כחלק משלבי מחזור החיים שלו, העובש מייצר נבגים והם אלו היכולים לגרום לתחלואה אצל אנשים שונים, ברמות שונות, כאשר עיקר הסכנה היא לאנשים אלרגיים, אנשים בעלי מערכת חיסון מוחלשת, נשים בהריון, ילדים ותינוקות ועוד.

גם אצלנו בבית העובש גדל במידה וניתן לו משטחים לחים ורטובים בהם יוכל לפרוח. לרוב, נזהה עובש באמבטיה או במקלחת משום שהם מלאים רוב הזמן באדים לחים וגם אין בהם חלונות גדולים לאוורור. אבל למען האמת, נוכל לראות גם פעמים רבות עובש על הקיר בבית, על פאנלים ורצפות ואפילו על שטיחים, טקסטיל ורהיטים.

הסיבה להיווצרות העובש

כאמור, מקומות לחים, לא מוארים ולא מאווררים הם מצע נוח להיווצרות פטריית העובש. אך עובש כאמור יכול לצמוח גם במקום שלא נפעיל בהם מים והם מאוד

עובש בקירותמאווררים. זה קורה כאשר באופן מלאכותי נוצרת רטיבות. בד"כ עובש ייווצר על קירות כתוצאה מהצפת מים, חלחול מים אל מתחת לרצפה, נזילה או דליפה מצינור הטמון בקיר או מתחת לרצפות וכו'.

המים שנזלו והצטברו כעת מתחת לרצפות, למשל, נמצאים במקום חשוך והם ספוגים בחול שמתחת לרצפות ונהיה לח. זוהי קרקע פורה להיווצרות עובש ואכן סימנים ממנו יחלו להיווצר הין הפוגות- המרווחים שבין האריחים ובסמוך לפאנלים. אך בכך לא מסתיימים צעדי העובש. למים ישנה נטייה להתפשט ולעלות מעלה לאורך הקיר, גם אם המקור שלהם ברצפה. זוהי לרוב הסיבה לקירות הנפוחים והמפוצצים ולטיח הנושר והסדוק שנראה בתוך הבית. המים שנספגים בקירות, יביאו במהרה איתם סממני עובש בקירות וטיפול מאסיבי יידרש כנגדם.

מניעת היווצרות עובש

כדי לא להגיע למצב בו נדרש טיפול בעובש בקירות טיפול נרחב, ננסה לצמצם את התופעה וזאת באמצעות שמירה על בית יבש ככל האפשר. בעיקר הדברים אמורים בנוגע לאטימה טובה של הגג והקירות החיצוניים וכן על איוורור ככל הניתן של חדר האמבטיה אזור מכונת הכביסה וכו'. במידה וצינור התפוצץ או אירועה הצפה- הדבר לא בשליטתנו אך לאחר התיקון המהיר, כדאי שנבצע ייבוש האזור והקירות כחלק מהסרת עובש בקירות טיפול והשמדה.

הטיפול בעובש

טיפול עובש בקירות

במקרה וכתם העובש קטן או ששטח העובש של כמה כתמים אינו נרחב אפשר לטפל בעובש באמצעים ביתיים, בעיקר על ידי הסרתו בקרצוף עם מים ואקונומיקה, ייבוש וצביעה מחדש על פי הצורך. גם תכשירים ייעודיים להסרת עובש יכולים לסייע אך תשיגו תוצאה דומה באמצעות מים ואקונומיקה.

במקרים גדולים ונרחבים יותר של עובש, מומלץ לנסות ולעלות על הסיבה שהביאה לפריחה הגבוהה של העובש. במקרה זה ננסה לבדוק את האיטום או לנסות ולאתר רטיבות מתחת לריצוף, או רטיבות בתוך הקיר. נעשה זאת באמצעות מצלמה טרמית אשר תסמן לנו במדויק את המצאות מקור הנזילה.

ייבוש האזור כחלק מהמלחמה בתופעת עובש בקירות טיפול ומניעה

גם לאחר מציאת הבעיה, תיקונה והסרת העובש, המלאכה לא תמה והמשימה לא הושלמה. יתכן והקיר עצמו או הרצפה ספוגים במים רבים ואם לא נייבש אותם, העובש ישוב שוב ושוב לפרוח באזור. לצורך כך נשתמש בשירות השכרת יבשנים ובמערכות חימום ואידוי ייחודיות מחברות מתמחות. היבשנים יכולים לספוח את הלחות והרטיבות המהווים את המצע של העובש, גם מתחת לרצפות ובתוך הקירות ומכשירי החימום והאידוי גורמים לעיבוי הנוזלים שבקיר. בסיום התהליך, לאחר שאנו בודקים באמצעות מכשיר ייעודי כי רמת הלחות שבתוך הקיר נמצאת בנורמה המותרת, ניתן לסתום חורים וכן ניתן לצבוע בצבע מוגן עובש ולהחזיר הכל לקדמותו.

טיפול בעובש בקירות והסכנות שהוא מסמן

טיפול בעובש בקירות

רטיבות מתחת לריצוף היא צרה קשה כאשר היא מתרחשת בכל היקף וגודל. מדוע חשוב לטפל ברטיבות תת רצפתית? היות ומעבר לפגיעה האסתטית בקירות הבית, הרי שרטיבות תת רצפתית  יכולה לגרום לסכנה אמיתית למבנה וליציבותו. הצטברות מים, עד כמה שהדבר נשמע רחוק, גם גורמת נזק לבריאותנו, שכן כתוצאה מן הלחות הגבוהה נוצרת פטריית העובש המסוכנת לבריאותנו ולכן דורשת איתור ואבחון מקור העובש וטיפול בו באופן מידי.

מהם הנזקים הנוצרים בעקבות רטיבות או הצטברות מים במבנה או מתחתיו וכיצד ניתן להתמודד עם כך? מומחי "DRY ייבוש נזקי הצפות" עם תשובות מקיפות במאמר שלפניכם.

נזקים למבנה – חכמים מאיתנו כבר טבעו את הביטוי "אבנים שחקו המים". למים יש כח עצום. באופן סיזיפי הם מסוגלים למוסס כל חומר קשיח, כן, גם אם הם עומדים. למעשה, המים מפוררים את הבטון בצורה איטית אך בטוחה ודאי שהם עושים זאת בחומר קשה פחות כמו בטון – כמו בלוקי אבן. גם חומר קשה אחר, כמו הברזל שבקירות נפגע מהם, מחליד, מקבל קורוזיה ונחלש. חומר נוסף שנפגע הוא החול או המצע חצץ הנמצאים מתחת לחול ומתמוססים ונעים הלאה גם הם. כתוצאה מכך, יציבות הרצפה נבקעת, הקיר נסדק, הרצפה שוקעת ועוד צרות רבות אחרות מתרחשות ויש צורך בטיפול ייבוש חול רטוב.עובש בקירות טיפול

נזקים לקירות הפנימיים ולאסתטיקה. – המים נוטים לעלות מעלה באופן טבעי. הם שואפים לשם. לתופעה זו קוראים רטיבות קאפילרית ובמסגרתה המים נעים ממקום הצטברותם ברצפה אל עבר ודרך הקירות. ברקע הם מחלישים את הקיר ויוצרים עליו מראות אסתטיים קשים, כמו קילופים, התנפחות, נשירת צבע וטיח ועוד

נזקי  עובש וטחב – העובש הינו פטריה אשר נמצא בכל מקום בו משגשגת הלחות וחסר אוורור. נצפה לראות אותו במקלחות צפופות, בחדרי כביסה וסמוך לאמבטיות אבל למעשה, במקרה של הצפה או נזילה הוא יופיע גם בקירות פנימיים ובחללים מאווררים. גם העובש מנצל את הרטיבות הקפילארית כדי לפרוח במקומות נוספים והנבגים שהוא מייצר מזיקים לבריאותנו. עובש בקירות הוא סכנה בריאותית משמעותית במיוחד אם אנחנו נשארים בקרבת מקום נגוע זמן רב ושואפים לקרבנו את הנבגים הקטנטנים שלו. מחקרים גילו כי לעובש יש תכונות רעילות, אלרגניות ואפילו סרטניות והוא מסוכן לכולנו אך במיוחד לאנשים עם מערכת חיסונית מוחלשת, תינוקות ופעוטות, נשים בהריון וקשישים וכן לאנשים הרגישים לאלרגיות.  טיפול בעובש בקירות הוא לא מותרות למרות שלרובנו כתם קטן נראה עניין של מה בכך. יתרה מכך, טיפול בעובש בקירות הוא עניין קריטי.

נזקים לתשתיות שבקיר וברצפה – מתחת לריצוף שלנו, קיימות ומונחות תשתיות חשובות רבות, הכוללות בין השאר מערכות חשמל, תקשורת, מים, ביוב ועוד. הצטברות מים סביבם מזיקה להם מאוד ואף נוגעת בסכנה חמורה, בייחוד סביב תשתיות החשמל.  כמובן שזו סכנת חיים אבל היא יכולה גם לפגוע בתקינותם של מכשירי חשמל ועוד.

נזקים לטקסטיל וריהוט – הצטברות מים גורמת לפגיעה בדברים קשיחים או סמויים מן העין אך היא גם פוגעת בדברים עדינים, שרק סמוכים למקור המים. דוגמאות לכך הם ריהוט הסמוך לקירות רטובים ומתחיל להיסדק להתנפח ולהישבר וכן וילונות ספות וכד', המקבלים סימני תפרחת עובש, ריח רע ודורשים גם טיפול בעובש בקירות הסמוכים אך גם בפריטים הסמוכים להם.

טיפול בגורם לעובשטיפול בעובש

העובדה היא, כי הקירות הרטובים או הצטברות המים מתחת לרצפה, יכולה למקד אותנו בפתרון מועיל בעניין טיפול בעובש בקירות ובייבוש תת רצפתי . שכן, מעבר לתיקון הנזילה עצמה, נוכל גם ליבש את האזור הלח שמתחת לרצפה או הקירות ובכך לגדוע את מקור המחיה של העובש. אלא שייבוש שכזה אינו דבר פשוט שכן המים כלואים מתחת לרצפה, הגישה אליהם מוגבלת וייבוש טבעי שלהם לא בא בחשבון שכן הם מתחפרים בחול ונמצאים במקומות אטומים לקרני השמש המחממות והמייבשות.

לכן במקרה כזה נערוך ייבוש תת רצפתי מלאכותי. ניתן לטפל בבעיה בעזרת מכשירי יבשנים להשכרה, באמצעותם אנו חודרים דרך חריצים קטנים אל מעבה הריצוף ושם מפעילים 2 תכונות במקביל. צינורת ייעודיים הפועלים עם ואקום, שואבים ויונקים את הנוזלים והלחות מתוך מצע החול ומיבשים באיטיות את הרטיבות. לצידם, אלקטרודות מולכי חום, גורמות לאידוי המים ויבושם גם כן. אל מול הקירות נפעיל מקרני חום ייעודיים ושיטות נוספות שיגרמו לייבושם. רק אז, נוכל לגשת ולבצע טיפול בעובש בקירות ולהסיר את העובש עצמו מן הקיר בשיטות הביתיות המוכרות ולצבוע מחדש.

רוצים לשמוע עוד? זקוקים לייעוץ נוסף? מומחי DRY ייבוש נזקי הצפות תמיד כאן לשירותכם.

'DRY ייבוש נזקי הצפה' מתמחים במלחמה כנגד עובש בקירות טיפול וייבוש אזורים לחים ושיקום נזקי מים. נשמח לייעץ ולעמוד לשירותך בכל שאלה או עניין ולהשכיר לך את הציוד המתקדם והאיכותי ביותר בתחום.

איתור נזילות

סוג הנזילה לאיתורטווח מחיריםהערות
נזילה בצנרתהחל מ-950 ש"ח
נזילה בקירותהחל מ-950 ש"ח
איתור נזילה עם מצלמה תרמיתהחל מ-850 ש"חשימוש יעיל בטכנולוגיה על מנת לגלות נזילות ללא צורך בשבירת קירות
נזילה בגגהחל מ-900 ש"ח
נזילה בחצרהחל מ-1100 ש"ח
איתור רטיבותהחל מ-1000 ש"חרטיבות בקירות חיצוניים, פנימיים, גגות או איתור מקור הלחות

בדיקות אינסטלציה

סוג הבדיקהטווח מחיריםהערות
בדיקת איטום קירותהחל מ-1,100 ש"חקירות חיצוניים
בדיקת איטום קירותהחל מ-900 ש"חקירות בתוך הבית
בדיקת איטום לגגהחל מ-25 ש"חמחיר למטר רבוע
בדיקת לחות החל מ-950 ש"ח
בדיקת צנרת ביובהחל מ-150 ש"ח

איתור נזילות בתוך שימוש בכלים טכנולוגיים - מחירון

סוג הכליטווח מחיריםהערות
שימוש במד לחץהחל מ-400 ש"חאיתור באמצעות מדידת לחץ
שימוש במערכת אקוסטיתהחל מ-1,350 ש"חאיתור באמצעות סאונד
שימוש במצלמה טרמיתהחל מ-1,150 ש"חאיתור באמצעות טמפרטורה
בהרבה מקרים חוסך שבירה מיותרת של קירות או הרמת מרצפות

צילום קווי ביוב

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
צילום קווי ביובהחל מ-1,450 ש"ח
איתור תשתיותהחל מ-2,100 ש"חתלוי בסוג התשתיות
תלוי בגודל התשתיות
מים
האם שווה את המחיר? מתי לבצע בדיקת איכות מים

בדיקת איכות המים היא חיונית כדי להבטיח שהמים שאנו צורכים בטוחים לשתייה, לבישול ולפעילויות ביתיות אחרות. מים מזוהמים יכולים להוביל לבעיות בריאותיות שונות, מה שהופך את זה חיוני לבדוק באופן קבוע את איכות מקורות המים שלנו.

כל מה שרציתם לדעת על ארונות חשמל

ארונות חשמל עברו כברת דרך מאז הקמתם. ארונות אלו, שנבנו במקור עם דלתות פח פשוטות, התפתחו והפכו למרכיבים חיוניים בתעשיות שונות, המספקים הגנה לציוד חשמלי ומבטיחים את בטיחות העובדים.

נזילה סמויה
מהן נזילות סמויות ומדוע חשוב לאתר אותן?

​ נזילות סמויות הן דליפות מים שמתרחשות בצנרת נסתרת בתוך קירות, רצפות או תקרות. הן מסוכנות במיוחד מכיוון שקשה לזהות אותן בשלבים מוקדמים. אם לא מאתרים נזילות סמויות בזמן, הן עלולות לגרום לנזקים כבדים לרכוש כמו התפוררות קירות, התנפחות טיח, קילוף צבע, התפתחות עובש ופגיעה בתשתיות חשמל. בנוסף, דליפות מתמשכות מובילות לבזבוז מים ולחשבונות מים גבוהים. איתור וטיפול מוקדם בנזילות אלו הכרחי כדי למנוע נזק מצטבר ועלויות גבוהות.

תיקון צנרת ללא הרס

עד לפני כמה שנים תיקון צנרת היה מגיע יחד עם הרס רב שהיה גורר הוצאות מרבות. אך בזכות אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ניתן להגיד כי המציאות

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!