עובש בקירות

תוכן עניינים

עובש בקירות טיפול דחוף למען בריאותכםטיפול עובש המלצות

אין צורך להכחיש. לעובש יש תרומה חשובה לפיתוחים משמעותיים ברפואה ובתעשיות השונות, כמו למשל ייצור הפנצילין. אך למרות זאת, עבור רוב האנושות, עובש הוא דבר דוחה, מסריח, לא אסתטי המביא עימו מחלות וצרות. ולמען האמת, אנחנו צודקים לחלוטין. עובש הנוצר בקירות הבית עלול להיות מסוכן לבריאות האדם ופוגע קשות בתשתית, במבנה ובתכולת הבית. לכן בהיווצר עובש בקירות טיפול מהיר במייבש לחות למניעת עובש הוא עניין קריטי.

מהו בעצם העובש?

עובש הוא שם כללי מקובל לפטרייה המשגשגת ומתפתחת בחללים ועל משטחים לחים ואפלים יחסית. כחלק משלבי מחזור החיים שלו, העובש מייצר נבגים והם אלו היכולים לגרום לתחלואה אצל אנשים שונים, ברמות שונות, כאשר עיקר הסכנה היא לאנשים אלרגיים, אנשים בעלי מערכת חיסון מוחלשת, נשים בהריון, ילדים ותינוקות ועוד.

גם אצלנו בבית העובש גדל במידה וניתן לו משטחים לחים ורטובים בהם יוכל לפרוח. לרוב, נזהה עובש באמבטיה או במקלחת משום שהם מלאים רוב הזמן באדים לחים וגם אין בהם חלונות גדולים לאוורור. אבל למען האמת, נוכל לראות גם פעמים רבות עובש על הקיר בבית, על פאנלים ורצפות ואפילו על שטיחים, טקסטיל ורהיטים.

 

 

הסיבה להיווצרות העובש

כאמור, מקומות לחים, לא מוארים ולא מאווררים הם מצע נוח להיווצרות פטריית העובש. אך עובש כאמור יכול לצמוח גם במקום שלא נפעיל בהם מים והם מאוד

עובש בקירותמאווררים. זה קורה כאשר באופן מלאכותי נוצרת רטיבות. בד"כ עובש ייווצר על קירות כתוצאה מהצפת מים, חלחול מים אל מתחת לרצפה, נזילה או דליפה מצינור הטמון בקיר או מתחת לרצפות וכו'.

המים שנזלו והצטברו כעת מתחת לרצפות, למשל, נמצאים במקום חשוך והם ספוגים בחול שמתחת לרצפות ונהיה לח. זוהי קרקע פורה להיווצרות עובש ואכן סימנים ממנו יחלו להיווצר הין הפוגות- המרווחים שבין האריחים ובסמוך לפאנלים. אך בכך לא מסתיימים צעדי העובש. למים ישנה נטייה להתפשט ולעלות מעלה לאורך הקיר, גם אם המקור שלהם ברצפה. זוהי לרוב הסיבה לקירות הנפוחים והמפוצצים ולטיח הנושר והסדוק שנראה בתוך הבית. המים שנספגים בקירות, יביאו במהרה איתם סממני עובש בקירות וטיפול מאסיבי יידרש כנגדם.

 

מניעת היווצרות עובש

כדי לא להגיע למצב בו נדרש טיפול בעובש בקירות טיפול נרחב, ננסה לצמצם את התופעה וזאת באמצעות שמירה על בית יבש ככל האפשר. בעיקר הדברים אמורים בנוגע לאטימה טובה של הגג והקירות החיצוניים וכן על איוורור ככל הניתן של חדר האמבטיה אזור מכונת הכביסה וכו'. במידה וצינור התפוצץ או אירועה הצפה- הדבר לא בשליטתנו אך לאחר התיקון המהיר, כדאי שנבצע ייבוש האזור והקירות כחלק מהסרת עובש בקירות טיפול והשמדה.

 

 

הטיפול בעובש

טיפול עובש בקירות

במקרה וכתם העובש קטן או ששטח העובש של כמה כתמים אינו נרחב אפשר לטפל בעובש באמצעים ביתיים, בעיקר על ידי הסרתו בקרצוף עם מים ואקונומיקה, ייבוש וצביעה מחדש על פי הצורך. גם תכשירים ייעודיים להסרת עובש יכולים לסייע אך תשיגו תוצאה דומה באמצעות מים ואקונומיקה.

במקרים גדולים ונרחבים יותר של עובש, מומלץ לנסות ולעלות על הסיבה שהביאה לפריחה הגבוהה של העובש. במקרה זה ננסה לבדוק את האיטום או לנסות ולאתר רטיבות מתחת לריצוף, או רטיבות בתוך הקיר. נעשה זאת באמצעות מצלמה טרמית אשר תסמן לנו במדויק את המצאות מקור הנזילה.

ייבוש האזור כחלק מהמלחמה בתופעת עובש בקירות טיפול ומניעה

גם לאחר מציאת הבעיה, תיקונה והסרת העובש, המלאכה לא תמה והמשימה לא הושלמה. יתכן והקיר עצמו או הרצפה ספוגים במים רבים ואם לא נייבש אותם, העובש ישוב שוב ושוב לפרוח באזור. לצורך כך נשתמש בשירות השכרת יבשנים ובמערכות חימום ואידוי ייחודיות מחברות מתמחות. היבשנים יכולים לספוח את הלחות והרטיבות המהווים את המצע של העובש, גם מתחת לרצפות ובתוך הקירות ומכשירי החימום והאידוי גורמים לעיבוי הנוזלים שבקיר. בסיום התהליך, לאחר שאנו בודקים באמצעות מכשיר ייעודי כי רמת הלחות שבתוך הקיר נמצאת בנורמה המותרת, ניתן לסתום חורים וכן ניתן לצבוע בצבע מוגן עובש ולהחזיר הכל לקדמותו.

'DRY ייבוש נזקי הצפה' מתמחים במלחמה כנגד עובש בקירות טיפול וייבוש אזורים לחים ושיקום נזקי מים. נשמח לייעץ ולעמוד לשירותך בכל שאלה או עניין ולהשכיר לך את הציוד המתקדם והאיכותי ביותר בתחום.

לייעוץ ראשוני חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם