ייבוש רצפה לאחר הצפה

לא תמצאו מחירים טובים יותר באינטרנט! נסו אותנו!

אם הנכס שלכם עבר הצפה אתם בטח כבר יודעים שהפתרון הוא לא רק להעביר מגב ולייבש את האריחים. הצפות יכולות לקרות מגורמים שונים, ברז שנשבר, תקלה בצנרת ועוד. מה שאנחנו רואים על פני השטח הוא לרוב לא הנזק האמיתי שנוצר מהצפה, הנזק המשמעותי קורה מתחת לפני השטח כאשר ישנה הצטברות של נוזלים הכלואים מתחת לרצפה. לא משנה איזה רצפה יש לכם, בין אם קרמיקה או פרקט, תמיד יש מצע המפריד בינה לבין הבטון של יסודות המבנה. המצע הזה יכול להיות חול או סומסום לדוגמה, אבל כשהחומר הזה בא במגע עם רטיבות, עלולה להיווצר לחות כלואה. מכיוון שהריצוף נמצא מעל השכבה הזו, אם לא נדאג לייבש את המצע הזה באמצעים הקיימים, אנחנו עלולים לייצר נזק בלתי הפיך. כיום יש טכנולוגיות חכמות ומתקדמות לגילוי הנזילות מבלי לשבור הריצוף ולהחליפו בחדש. ישנם מכשירים ייעודיים לייבוש הרצפה באמצעות צינורות דקיקים. המכשירים מוחדרים למצע מתחת לרצפה באמצעות חורים נסתרים ומייבשים את המצע.

איזה נזקים עלולים להיגרם לאחר הצפה?

נזילה או לחות תת רצפתית שאינה מטופלת עלולה לגרום לנזקים שונים. קודם כל עלול להיגרם נזק למבנה עצמו, כי רטיבות שאינה מטופלת מובילה לסדקים, עובש ורקבון שעלולים לאורך זמן לפגוע ביסודות המבנה. כמו כן, אם ישנם איזורים רטובים בבית הם עלולים לפגוע גם בריהוט והאביזרים בבית. נזק נוסף שעלול להיגרם מהצפה הוא נזק בריאותי. כיום ישנה מודעות הולכת וגוברת לסכנות של נשימת פטריות או עובש. שהייה לאורך זמן במקום עם עובש עלולה לגרום לבעיות בריאותיות לילדים קטנים, לאנשים עם אסתמה או אלרגיות. נזק נוסף שעלול להיגרם מהצפה שאינה מטופלת הוא ירידה בערך הנכס. נכס שמתגלות בו עדויות לנזילות שלא טופלו ערכו יורד.

כדי לוודא שתהליך ייבוש רצפה לאחר הצפה עבד, אפשר לקחת דגימה חוזרת מהמצע מתחת לרצפה ולבדוק שאכן אחוזי הלחות ירדו

איך יודעים אם יש נזילה מתחת לרצפה?

ישנם מספר סימנים שמסגירים שאתם סובלים מנזילה.

  1. רטיבות בקירות – גם אם מקור ההצפה הוא ברצפה, ישנם מקרים בהם מים מחלחלים מעלה מהרצפה לכיוון הקירות. התופעה הזו מתרחשת כשישנה הצפה תת רצפתית, לאחר פיצוף בצנרת לדוגמה. מכיוון שהמים לא יכולים להתאדות ולהעלם מהרצפה, הם עלולים לנסות לברוח דרך הקירות. התוצאה – בקירות מתגלים סימנים של קילופים, רטיבויות, התנפחויות וכן הלאה.
  2. אבקה שמופיע על הרובה – אם איתרתם אבקה לבנה על הרובה של הרצפות שלכם, רוב הסיכויים שמדובר בתופעת לוואי של הלחות התת רצפתית או המים שנמצאים בריצוף ומנסים להשתחרר ממנו.
  3. חשבונות מים גבוהים – אם לאחרונה אתם מקבלים חשבון מים גבוה מהרגיל, למרות שלא נעשה שינוי משמעותי בשימוש שלכם, יתכן וישנה נזילה תת רצפתית.
  4. רטיבויות בתקרה של שכנים מלמטה – אם השכנים מלמטה מתלוננים על רטיבות בתקרה, יתכן והגורם הוא נזילה ברצפה שלכם.
  5. מזמינים מאתר נזילות – אם אתם עדיין לא בטוחים בקיומה של ההצפה, אתם יכולים ליצור קשר עם בעל מקצוע בתחום שיגיע ויאתר את הנזילה. יש כיום מכשור מתקדם לאיתור נזילות כמו מצלמות תרמיות, מכשירי סאונד ועוד שיאפשר לבעל המקצוע לאמת את החשש.

מה השלבים של ייבוש רצפה לאחר הצפה?

במידה ואנחנו רואים שהיו נזילות גלויות בנכס שלנו, ראשית כל יוצרים קשר עם בעל מקצוע בתחום ייבוש רצפות. הוא יפעל ככל הנראה בשלבים הבאים:

  1. בדיקה מקדימה של רמת הרטיבות – קודם כל יש לבדוק את היקף הנזק. לרוב את התהליך הזה עושים באמצעות חירור חורים עדינים ולקיחת דוגמיות מהחול או הסומסום לבדיקת מעבדה. במעבדה בודקים את אחוז הלחות ואם הוא חורג מהתקן אנחנו יודעים שיש לייבש את הרצפה.
  2. תכנון הליך הייבוש – בעל המקצוע שפניתם אליו יבדוק כיצד הכי כדאי לגשת לייבוש הרצפה, באמצעות איזה מכשור, בהתאם לאופי הנזק והקף הנזק. כיום ישנו מכשור מתקדם המשמש לייבוש הרצפה מבלי הצורך לפרק אותה ולהחליפה ברצפה חדשה. התהליך יכול לקחת מספר ימים ואפילו מספר שבועות אבל פעמים רבות אפשר לבצע אותו מבלי להפריע משמעותית למשתמשים בנכס.
  3. בדיקת מעבדה חוזרת – כדי לוודא שתהליך ייבוש רצפה לאחר הצפה עבד, אפשר לקחת דגימה חוזרת מהמצע מתחת לרצפה ולבדוק שאכן אחוזי הלחות ירדו מתחת לתקן.

כמה עולה תהליך של ייבוש רצפה לאחר הצפה?

ייבוש רצפה לאחר הצפה מתומחר לרוב לפי מטר רבוע, המחיר משתנה בהתאם למורכבות התהליך ובעל המקצוע ולכן אפשר לקבל מספר הצעות מחיר. תוכלו לצפות לעלות הנעה בין 80 ש"ח למ"ר ועד 140 ש"ח.

איך בוחרים חברה מקצועית המתמחה ביישוב רצפה לאחר הצפה?

תהליך הבחירה של חברה או צוות מקצועי שיבצע עבורכם תהליך ייבוש רצפה לאחר הצפה, מורכב מכמה קריטריונים. קודם כל אתם צריכים חברה שיש לה את הציוד המתאים. יש מכשירים מיוחדים המסייעים לייבש רצפה וגם חול. בנוסף, נושא הזמינות הוא קריטי וזאת משום שצריך לייבש את הרצפה כמה שיותר מהר בשל הנזקים שתוארו לעיל. בדקו גם מחיר, אחריות ואיך בדיוק מתבצע התהליך בשלבים.

אז מה היה לנו בכתבה:

איתור נזילות

סוג הנזילה לאיתורטווח מחיריםהערות
נזילה בצנרתהחל מ-950 ש"ח
נזילה בקירותהחל מ-950 ש"ח
איתור נזילה עם מצלמה תרמיתהחל מ-850 ש"חשימוש יעיל בטכנולוגיה על מנת לגלות נזילות ללא צורך בשבירת קירות
נזילה בגגהחל מ-900 ש"ח
נזילה בחצרהחל מ-1100 ש"ח
איתור רטיבותהחל מ-1000 ש"חרטיבות בקירות חיצוניים, פנימיים, גגות או איתור מקור הלחות

בדיקות אינסטלציה

סוג הבדיקהטווח מחיריםהערות
בדיקת איטום קירותהחל מ-1,100 ש"חקירות חיצוניים
בדיקת איטום קירותהחל מ-900 ש"חקירות בתוך הבית
בדיקת איטום לגגהחל מ-25 ש"חמחיר למטר רבוע
בדיקת לחות החל מ-950 ש"ח
בדיקת צנרת ביובהחל מ-150 ש"ח

איתור נזילות בתוך שימוש בכלים טכנולוגיים - מחירון

סוג הכליטווח מחיריםהערות
שימוש במד לחץהחל מ-400 ש"חאיתור באמצעות מדידת לחץ
שימוש במערכת אקוסטיתהחל מ-1,350 ש"חאיתור באמצעות סאונד
שימוש במצלמה טרמיתהחל מ-1,150 ש"חאיתור באמצעות טמפרטורה
בהרבה מקרים חוסך שבירה מיותרת של קירות או הרמת מרצפות

צילום קווי ביוב

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
צילום קווי ביובהחל מ-1,450 ש"ח
איתור תשתיותהחל מ-2,100 ש"חתלוי בסוג התשתיות
תלוי בגודל התשתיות

לייעוץ ראשוני חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השכרת יבשנים ב{HEBROW} לייבוש חול מתחת לריצוף ללא פירוק

מכונת ייבוש רצפה

בעוד שמים על גבי הרצפה ניתנים לפינוי בקלות על ידי מגב, מים שמצטברים מתחת לרצפות הם סיפור אחר לגמרי. במקרה של הצטברות מים מתחת לרצפות

קרא עוד »
ייבוש נזקי הצפות 

ייבוש סומסום מתחת לריצוף

רטיבות מתחת לריצוף היא דבר מסוכן מאוד. בראש ובראשונה הרטיבות יכולה לגרום לנזקים רבים למבנה ובסופו של דבר במידה שהרטיבות לא תטופל, המבנה עלול לקרוס.

קרא עוד »
רטיבות כלואה טיפול

מייבש חול

כאשר החול מתחת לריצוף נרטב מדובר בבעיה שצריך לפתור באופן מידי על ידי איש מקצוע מתאים ועל ידי המכשירים המתאימים. יש סיבות שונות שיכולות לגרום

קרא עוד »

ייבוש חצץ

במקרים בהם ישנה הצפה או נזילה בבית, פעמים רבות הבעיה לא נגמרת שם. נזילה שאינה מטופלת עלולה להוביל לרטיבות במצע שמתחת לרצפות הבית. לא משנה

קרא עוד »
ייבוש רטיבות כלואה

מכונת ייבוש תת רצפתי

אם נקלעתם לסיטואציה בה ישנה רטיבות בבית או בעסק שלכם אתם וודאי יודעים שמקרים של נזילות, הצפות או בעיות איטום בנכס עלולים להוביל לנזק רב

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!