רטיבות מתחת לריצוף

תוכן עניינים

8 נקודות על מניעת, איתור ויבוש רטיבות מתחת לריצוף

 

רטיבות מתחת לריצוף היא גזרה לא מהעולם הזה אבל היא לא גזרת גורלרטיבות מתחת לריצוף

ניתן לנסות למנוע אותה. המקור של הנזילות יכול להיות מחוץ לבית או כתוצאה מהתרחשות בחלל שבפנים, כגון חדירת מים מחוץ לבית או הצפות של מים בתוך הבית. כמו כן רטיבות מים יכלה לנבוע מתחת לרצפות, במקום נסתר – שקשה להגיע אליו. ברוב המקרים, ניתן למנוע את הנזק הגדול. זאת על ידי סילוק מהיר של המים, החלפת תשתיות וצנרת ישנה ובלויה ובמיוחד איטום איכותי, הן של חוץ הבית והן של אזורים מלאי מים בבית כמו אמבטיה, מקלחת, כיורים וכד', כדי שהמים היוצאים בהם לא יחלחלו מתחת לרצפה ויגרמו לכך שתצטרכו ייבוש רטיבות מתחת לריצוף.

זיהוי נזילות מים

נזילות מים, ביחוד מתחת לרצפה, קשות לזיהוי בתחילת דרכם ולו מהסיבה הפשוטה כי הן אינן גלויות לנו לעין ונסתרות מתחת לריצוף. אותו הדין גם לגבי צינורות העוברים בתוך הקירות. ועדיין, יש מספר סימנים שאמורים להדליק לנו נורה אדומה. הראשון והברור ביותר הוא שינוי בפני הקירות. כתמי רטיבות או עובש בקירות בהתחלה ובשלב מתקדם יותר גם התנפחות הקיר, קילוף, ונשירת חלק מהטיח – מעידים על רטיבות. שקיעת רצפות ועיקום הרצפה כמו גם כתמים לבנים המופיעים בין האריחים, מעידים גם הם על מים שנמצאים זמן רב מתחת.

 

 

מבט על הרהיטים

אומנם אין קשר ישיר בינם לבין המים שמתחת לרצפה ועדיין, המים מגיעים אליהם. למעשה, המים שואפים למעלה, גם דרך הקירות אבל גם דרך העץ של הרהיטים הצמודים לקיר (כמו ארונות) או דרך הדלתות והמשקופים. נפיחות בעץ, סדקים המופיעים בו וכד' – מעידים על בעיית רטיבות.

תסתכלו בשעוןרטיבות ברצפה

שעון המים הוא ידיד רב עזר לאיתור נזילות. למעשה, חשבון המים שלכם אמור להיות יציב לאורך זמן, כמובן בכפוף לשינויים קלים, למשל, כאשר המשפחה שלכם גדלה. אבל במידה ואתם מקבלים חודש אחד, באופן פתאומי, חשבון גבוה מאוד וחריג, הרי שצריך לחשוד בפיצוץ או נזילה דרכם מתבזבזים המים. במידה וסגרתם את כל מקורות יציאת המים בבית שלכם ועדיין השעון מסתובב- סימן שקיימת נזילה במקום כלשהו ועדיין, חשבון המים אינו מנבא את כל אופציות הנזילה. דליפה מצינור ביוב, למשל, לא תתבטא בחשבון המים שלכם אבל עדיין תגרום למים דלוחים להצטבר מתחת לרצפות.

 

זה לא המקום שנראה לך.

אוקיי, זיהיתם כתם עובש ענקי, פטריה בקיר או התפוררות קיר. אל לכם לחשוב שבהכרח הנזילה נמצאת בצמוד. למים יש נטייה לנוע ולחלחל ממקום למקום עד שהם פורצים בנקודה מסוימת. נקודה זו יכולה להיות רחוקה כמה מטרים מנקודת הנזילה. כך שאם אתם מחליטים לשבור ולהגיע לנזילה בעצמכם, בלי איתור מדויק- אתם לוקחים סיכון להרס שלא לצורך.

 

 

איתור מדויק וחסכוני.

לעומת זאת תוכלו להיעזר בחברת 'DRY ייבוש נזקי הצפה' שתאתר את הנזילה באופן מדויק וכירורגי. זאת באמצעות שימוש במצלמות טרמיות מיוחדות, אשר באמצעות גלי אינפרא אדום יכולים לתת מפה מדויקת של כל הצנרת שבקרקע ואף לזהות את מקור הנזילה במדויק. המצלמה בעצם עורכת מיפוי על ידי טמפרטורות, כאשר אזורים חמים הם יבשים יותר וצבעם שיופיע על הצג ינוע בין חום לצהוב וכתום ואילו אזורים קרים, שהם גם האזורים בהם קיימת רטיבות מתחת לריצוף, יופיעו בירוק, כחול וסגול. כך יוכל המאתר המומחה להצביע על הנקודה בה מתרחשת הנזילה ולהרוס רק נקודה זו כדי לבצע תיקון ולא לפרק את כל הבית לחינם.

 

ייבוש רטיבות מתחת לריצוף.

טיפול ברטיבות ברצפה

איתור התקלה ותיקונה הם רק חלק אחד מהפתרון הכולל. שכן, מים רבים הצטברו כבר מתחת לריצוף. יש צורך לסלק את המים שנמצאים שם ויש צורך בטיפול ייבוש חול רטוב או שומשום, המשמשים כמצע לרצפות, שכרגע ספוגים מים. מים שנמצאים מתחת לרצפות, גם אם לא מצטרפים אליהם חדשים, עדין ינועו ממקום למקום וימשיכו לגרום נזקים הן לבית ולתשתית והן לאסתטיקה ולבריאות שלנו (אם עובש ותחב המזיקים לנשימה וגורמים למחלות).

שכירת יבשנים.

לשם כך, תוכלו להשתמש בהשכרת יבשנים מחברה לסילוק רטיבות מתחת לריצוף. היבשנים התת ריצפתים, הם למעשה מכשירים מתקדמים המסוגלים לינוק באמצעות חור קטן במרצפות את כל הלחות שנמצאת במצע שמתחתיהם. זוהי עבודה איטית וארוכה, שלעיתים אורכת כמה שבועות טובים (אתם לא צריכים להתערב, תנו למכונה לעשות את שלה), אך היא מביאה לתוצאות מושלמות.

רוצים לשמוע עוד על איתור, תיקון נזילות וייבוש רטיבות מתחת לריצוף? מומחי 'DRY ייבוש נזקי הצפה' תמיד כאן לשרותכם.

 

 

 

 

לייעוץ ראשוני חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם