ציוד ייבוש להשכרה

לא תמצאו מחירים טובים יותר באינטרנט! נסו אותנו!

אז מה היה לנו בכתבה:

ציוד ייבוש להשכרהבמידה שיש לכם רטיבות בבית, הדבר החשוב ביותר הוא לטפל בה במהירות האפשרית. ככל שלא מטפלים ברטיבות זמן רב יותר כך מסתכנים בנזקים למבנה ובנזקים בריאותיים חמורים. על ציוד ייבוש להשכרה נרחיב במאמר הבא. 

ציוד ייבוש להשכרה- מכונה המזרימה אוויר חם

אחת השיטות לייבוש רטיבות מתחת לרצפה היא על ידי מכונה שמזרימה אוויר חם. מכונה זו פועלת למעשה כמו מייבש כביסה או פן גדול ומזרימה כמויות גדולות של אוויר חם למקום הרטיבות. כתוצאה מכך, המים הכלואים מתחת לרצפה מתאדים ומשתחררים דרך חריץ שנקדח מבעוד מועד בנקודה נוחה ברצפה. 

בשיטה זו אין צורך לקדוח או לשבור את הרצפה והייבוש נעשה מתחתיה. בסוף העבודה, על איש המקצוע לבדוק מה אחוזי הלחות מתחת לרצפה ובמידה שהם ברמה התקינה, העבודה הסתיימה. מכונות אלה פועלות במשך כמה ימים בבית, מבלי להפריע לשגרת החיים. 

ציוד ייבוש להשכרה- מכונה המזרימה אוויר יבש

כמו המכונה שמזרימה אוויר חם, קיימות מכונות המזרימות אוויר יבש מתחת לרצפה. השימוש במכונות אלה נעשה במקרים בהם רוצים להימנע מהזרמת אוויר חם מחשש לגרימת נזק לפרקט או לשטיחים שמכסים את הרצפה. במצב כזה ניתן להשתמש במכונה המזרימה אוויר יבש לרצפה, גורמת למים הכלואים מתחת לרצפה להתאדות ומשחררת אותם דרך חור שנקדח ישירות החוצה מהמבנה. 

ציוד ייבוש להשכרה- מכונה השואבת את המים

אחת המכונות הקיימות מאפשרת את ייבוש המים הכלואים מתחת לרצפה באמצעות מכונה. המכונה פועלת ללא צורך בהרמת המרצפות או בשבירתם. בשיטה זו המכונה שואבת את המים הכלואים על ידי וואקום, ומייבשת אותם על ידי אמצעים שונים כמו מפוחי אוויר או הולכת חום. ייבוש רטיבות עם מכונה נחשב לשיטה אפקטיבית ונוחה מאוד. שיטה זו לא מצריכה לפרק את המרצפות והבית נשאר כמו שהוא. יש לקחת בחשבון כי ייבוש רטיבות מתחת לרצפה עם מכונה לוקח זמן יחסית ממושך של מינימום שבועיים ועד כחודש וחצי. למרות שהמכונה נשארת בבית כל כך הרבה זמן היא לא תפריע לכם להתנהל בבית כרגיל, כיוון שהיא עובדת באופן שקט ויעיל במיוחד. 

ציוד ייבוש להשכרה- סופח לחות

סופח לחות הוא מכשיר שמונע הצטברות של לחות במקומות המצריכים זאת. מטרתו של סופח הלחות היא למנוע היווצרות של פטריות, קורוזיה ועובש ובנוסף למנוע בלאי מהיר של מוצרים בבית כולל מוצרי חשמל. 

סופח הלחות למעשה ממיר את אדי המים שבאוויר לנוזל ואוגר אותם במכל פנימי שנמצא במכשיר. את המיכל הפנימי חשוב מאוד לרוקן במידה שהוא מתמלא על מנת שסופח הלחות ימשיך לפעול כראוי. 

יש לשים לב כי המים שנאגרים בסופח הלחות ניתנים לשימוש אך ורק להשקיית הגינה או לשטיפה הרצפה. אין להשתמש בהם לשתייה או לשימוש אישי. 

יש לקחת בחשבון כי במידה שאתם מזהים רטיבות או הצטברות של לחות במקום יחסית מאוורר מומלץ קודם כל לבדוק מה הגורם לכך. יכול להיות שמדובר בנזילה או בפיצוץ של הצנרת ואז יש לפעול בדרך אחרת לטיפול בבעיה. 

ציוד ייבוש להשכרה- יבשן לחות

כאשר מצטברת רטיבות במבנה, חשוב מאוד לפעול לטפל בה במהירות האפשרית. התקן הישראלי קובע את רמת הלחות המותרת בתשתיות השונות. לדוגמא, במידה שהריצוף שלכם מונח על מצע סומסום תת רצפתי, רמת הלחות המותרת תהיה 6%. לעומת זאת, במידה שהריצוף מונח על מצע חול, רמת הלחות המותרת תהיה 3%. כך גם לגבי קירות הבית, הבטון ועוד. 

לכן, במידה שאתם לא בטוחים אם כדאי לשכור יבשן לחות, תוכלו לבצע בדיקה מסוימת שתבדוק את רמת הלחות. במידה שרמת הלחות עברה את הרמה המותרת יהיה עליכם לבצע השכרת יבשן לחות. 

במידה שיש לכם רטיבות במבנה יש לטפל בה במהירות האפשרית. לשם כך ניתן לבצע השכרת יבשן לחות. אך קיימים סוגים שונים שמתאימים לבעיות שונות- 

  • יבשן לחות ביתי יבשן לחות מסוג זה מתאים לשימוש בבתים ממוצעים, בחדרי ארונות, בקומות המרתף ובחדרים קטנים בהם זרימת האוויר לא תקינה ולכן הלחות מצטברת בהם ועלול להתפתח בהם עובש. יבשן לחות ביתי הוא יחסית קטן והוא סופח עד 15 ליטרים ביום. 
  • יבשן אוויר- יבשן אוויר נועד במקרים בהם יש צורך בייבוש מסיבי יותר של קירות ושל מבנים שנפגעו בעקבות הצפה או פיצוץ של הצנרת. קיימים סוגים שונים של יבשני אוויר ותוכלו לבחור בגדולים יותר או פחות בהתאם לגודל הבעיה שלכם. .
  • יבשן לחות לרטיבות תת רצפתית- יבשן לחות זה מתאים למקרים בהם הרטיבות היא תת רצפתית, כלומר, כאשר המים כלואים מתחת לריצוף הבית ורמת הלחות במצע עולה על התקן המותר. במקרה כזה יש לבצע קידוח מקצועי בריצוף על מנת להחדיר דרכו משאבות מים ויבשנים ייעודיים. במקרה של רטיבות תת רצפתית הייבוש יכול לקחת בין שבועיים לחודש וחצי. 

ציוד ייבוש להשכרה- מה החשיבות?

במידה שמצטברת רטיבות בבית שלכם, אחד הדברים החשובים ביותר הוא לטפל בה באופן המהיר ביותר. במידה שרטיבות לא מטופלת במהירות היא עלולה לגרום לנזקים רבים. 

בראש ובראשונה, המים שמחלחלים למבנה עלולים לפגוע בבטון, בתשתיות המבנה, במערכת החשמל, בציוד שלכם, בריהוט של הבית ועוד. בסופו של דבר, ככל שהרטיבות לא תטופל הדבר יכול להוביל לכך שהמבנה יקרוס, מה שאף אחד לא רוצה שיקרה. 

בנוסף, רטיבות במבנה היא מסוכנת מאוד לבריאותכם. כאשר המים נשארים לאורך זמן בלי טיפול, הם עלולים לגרום להתפתחות של עובש במבנה. עובש הוא שם כללי לפטריות שגדלות במקומות לחים. העובש יכול לגרום לבעיות רבות במערכת הנשימה של האדם. בתחילה הדבר יבוא לידי ביטוי באלרגיה, נזלת, סינוסיטיס וכדומה. בהמשך ההחמרה תבוא לידי ביטוי בדלקת ריאות חמורה ובמקרים חמורים העובש עלול לגרום למוות. 

לכן, במידה שאתם מבחינים ברטיבות, חשוב מאוד ליצור קשר עם איש מקצוע ולטפל ברטיבות במהירות האפשרית. 

קראו עוד: מייבש לחות ביתי

ציוד ייבוש להשכרה- סימנים לזיהוי רטיבות

  • רטיבות קפילארית- רטיבות קפילארית היא מצב בו המים מתחילים לחלחל מעלה אל קירות הבית. התופעה הזו מתרחשת כאשר מים כלואים מתחת לריצוף, מה שיכול להיגרם בעקבות סיבות שונות כאשר המרכזית בהן היא פיצוץ בצנרת. המים שנשארים כלואים מתחת לריצוף, לא יכולים לצאת או להתאדות ומתחילים לחלחל לקירות. התופעה הזו באה לידי ביטוי בהופעה של סימני רטיבות, קילופים או התנפחות של הקיר. במידה ואתם מבחינים באחד מהסימנים, כנראה שיש לכם רטיבות. הדבר יכול להופיע גם על תקרת המבנה. 
  • אבקה לבנה על הרובה- רובה הוא חומר האיטום שנמרח בין המרצפות. במידה ואתם מבחינים בהופעה של אבקה לבנה על גבי הרובה, הדבר מעיד על לחות או על מים כלואים שמנסים לצאת דרך הריצוף. 
  • רטיבות בתקרה של השכנים- אם אתם גרים בבניין, הסעיף הבא הוא בשבילכם. במידה והשכנים בדירה מתחת מתלוננים על רטיבות בתקרה שלהם, יש סיכוי גדול שהדבר נגרם בעקבות פיצוץ בצנרת שלכם. במצב כזה, יכול להיות נזק ממשי למבנה לכן חשוב מאוד לפנות באופן מידי לאנשי המקצוע על מנת לטפל בבעיה במהירות האפשרית. 
  • חשבון מים גבוה מהרגיל- סימן נוסף לכך שיש לכם רטיבות הוא מצב בו אתם מקבלים חשבון מים גבוה מהרגיל אך אין שינוי בצריכת המים שלכם. במקרה כזה, יש סיכוי גדול שהצנרת התפוצצה.

איתור נזילות

סוג הנזילה לאיתורטווח מחיריםהערות
נזילה בצנרתהחל מ-950 ש"ח
נזילה בקירותהחל מ-950 ש"ח
איתור נזילה עם מצלמה תרמיתהחל מ-850 ש"חשימוש יעיל בטכנולוגיה על מנת לגלות נזילות ללא צורך בשבירת קירות
נזילה בגגהחל מ-900 ש"ח
נזילה בחצרהחל מ-1100 ש"ח
איתור רטיבותהחל מ-1000 ש"חרטיבות בקירות חיצוניים, פנימיים, גגות או איתור מקור הלחות

בדיקות אינסטלציה

סוג הבדיקהטווח מחיריםהערות
בדיקת איטום קירותהחל מ-1,100 ש"חקירות חיצוניים
בדיקת איטום קירותהחל מ-900 ש"חקירות בתוך הבית
בדיקת איטום לגגהחל מ-25 ש"חמחיר למטר רבוע
בדיקת לחות החל מ-950 ש"ח
בדיקת צנרת ביובהחל מ-150 ש"ח

איתור נזילות בתוך שימוש בכלים טכנולוגיים - מחירון

סוג הכליטווח מחיריםהערות
שימוש במד לחץהחל מ-400 ש"חאיתור באמצעות מדידת לחץ
שימוש במערכת אקוסטיתהחל מ-1,350 ש"חאיתור באמצעות סאונד
שימוש במצלמה טרמיתהחל מ-1,150 ש"חאיתור באמצעות טמפרטורה
בהרבה מקרים חוסך שבירה מיותרת של קירות או הרמת מרצפות

צילום קווי ביוב

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
צילום קווי ביובהחל מ-1,450 ש"ח
איתור תשתיותהחל מ-2,100 ש"חתלוי בסוג התשתיות
תלוי בגודל התשתיות
מים
האם שווה את המחיר? מתי לבצע בדיקת איכות מים

בדיקת איכות המים היא חיונית כדי להבטיח שהמים שאנו צורכים בטוחים לשתייה, לבישול ולפעילויות ביתיות אחרות. מים מזוהמים יכולים להוביל לבעיות בריאותיות שונות, מה שהופך את זה חיוני לבדוק באופן קבוע את איכות מקורות המים שלנו.

כל מה שרציתם לדעת על ארונות חשמל

ארונות חשמל עברו כברת דרך מאז הקמתם. ארונות אלו, שנבנו במקור עם דלתות פח פשוטות, התפתחו והפכו למרכיבים חיוניים בתעשיות שונות, המספקים הגנה לציוד חשמלי ומבטיחים את בטיחות העובדים.

נזילה סמויה
מהן נזילות סמויות ומדוע חשוב לאתר אותן?

​ נזילות סמויות הן דליפות מים שמתרחשות בצנרת נסתרת בתוך קירות, רצפות או תקרות. הן מסוכנות במיוחד מכיוון שקשה לזהות אותן בשלבים מוקדמים. אם לא מאתרים נזילות סמויות בזמן, הן עלולות לגרום לנזקים כבדים לרכוש כמו התפוררות קירות, התנפחות טיח, קילוף צבע, התפתחות עובש ופגיעה בתשתיות חשמל. בנוסף, דליפות מתמשכות מובילות לבזבוז מים ולחשבונות מים גבוהים. איתור וטיפול מוקדם בנזילות אלו הכרחי כדי למנוע נזק מצטבר ועלויות גבוהות.

תיקון צנרת ללא הרס

עד לפני כמה שנים תיקון צנרת היה מגיע יחד עם הרס רב שהיה גורר הוצאות מרבות. אך בזכות אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ניתן להגיד כי המציאות

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!