מכונת ייבוש תת רצפתי

לא תמצאו מחירים טובים יותר באינטרנט! נסו אותנו!

אם נקלעתם לסיטואציה בה ישנה רטיבות בבית או בעסק שלכם אתם וודאי יודעים שמקרים של נזילות, הצפות או בעיות איטום בנכס עלולים להוביל לנזק רב הן לרכוש, הן לבריאות והן לחשבון הבנק שלכם. ישנם מכשירים רבים בשוק להתמודדות עם בעיות מסוג זה כמו מכונות לייבוש תת רצפתי, מכשור לייבוש קירות באמצעות פלטות בטכנולוגיית אינפרא אדום, מכשירים לספיחת לחות, מפוחי אוויר, ומכשור שונה למדידת הלחות באוויר, בקירות וברצפה.

מתי נשתמש במכונת ייבוש תת רצפתי?

אם התגלתה רטיבות ברצפת הנכס שלנו, באין אם נגרמה מנזילה, הצפה, בעיות צנרת או כל גורם אחר, יתכן מאד שכדאי יהיה לנו להשתמש במכונת ייבוש תת רצפתי. כיום ישנה טכנולוגיה מתקדמת בתחום הייבוש התת רצפתי שמאפשרת לבצע בדיקות לאיתור נזילות, תיקון, או חידוש צנרת וגם ייבוש תת רצפתי ללא צורך בשבירת הרצפה לחלוטין, שבירת תשתיות וכן הלאה.

גיליתי נזילה ברצפה, מה כדאי לעשות עכשיו?

לרוב אם חשדנו שיש נזילה או הצפה בנכס, כדי להתחיל מבדיקה מעמיקה של מקור הנזילה, הרי אם נייבש את הרצפה ללא תיקון הבעיה נגיע לאותו המצב תוך זמן קצר. לכן, בשלב הראשון, כדי לפנות לחברות המתמחות בתחום ולקבל המלצה כיצד לבדוק את הנכס.

אם תבחרו לרכוש מכונת ייבוש תת רצפתי המחיר כמובן גבוה יותר אך חד פעמי

כיצד בודקים אם יש נזילה?

ישנם מגוון מכשירים בשוק לבדיקה של נזילות, הצפות ורטיבויות, החברה אליה תפנו צריכה להתאים את המכשור לנכס ולבעיה המתוארת:

  • מכשירים לבדיקת נזילות מים באמצעות אקוסטיקה – מכשירים אלו הם למעשה מכשירי שמע שמטרתם איתור נזילות בצנרת הביתית ובצנרת מתחת לפני הקרקע. מכשירים אלו יכולים לקלוט את הנזילה גם ממרחק של קילומטר מהצנרת.
  • מכשירים המאתרים נזילות גז – זיהוי עדין ומדויק לדליפות קטנות מאד בצנרת.
  • מצלמה תרמית – מצלמה שמאתרת במהירות נזילות של מים, רטיבות שונה ובעיות בצנרת.
  • מצלמת ביוב – מצלמת ביוב תשמש לאיתור בעיות בצנרת הביוב עצמה, בעיות כמו חדירה של שורשים לצנרת, סתימות שונות, חיבורים המייצרים דליפות וכן הלאה.
  • מד לחות – מד לחות ייאפשר לאתר סוגים שונים של רטיבויות, את המקור שלהן, מה המסלול של חדירת המים וכו'.
  • מכשירים המאתרים את תוואי הצנרת הביתית או הצנרת התת קרקעית בעומד של כמה מטרים.

הצפה, בעיות צנרת או כל גורם אחר, יתכן מאד שכדאי יהיה לנו להשתמש במכונת ייבוש תת רצפתי

מה עושים במידה ויש לתקן נזילה תת רצפתית?

גם בתחום הזה ישנם סוגים שונים של מכשור שיכולים לעזור לחדש ולשקם את הרצפה ללא חפירות או הריסה של התשתית. ישנם כיום רובוטים המיועדים לחיתוך בטון, ברזלים או שורשים בצנרת. ישנם רובוטים שמאפשרים את צילום הצנרת בטכנולוגיה מתקדמת של תיעוד ומדידות. קיימות מכונות מיוחדות לתיקון וחידוש הצנרת לדוגמה בהתזה או באמצעות פצ'ים מיוחדים. ישנן מכונות הפועלות באופן תת קרקעי ופותחות סתימות נסתרות ומנקות את הצנרת מבפנים, ישנן מכונות הפועלות לפתיחה של סתימות או לניקוי הצנרת מבפנים. מכונות לשטיפה בלחץ וגם מצלמות המאפשרות להיכנס לביוב לאתר את הנזק ולכוון את אופן התיקון.

איך מתבצע ייבוש תת רצפתי?

לאחר שנמצא מקור הנזילה ונפתרה בעיית הנזילה אפשר לפנות לייבוש תת רצפתי. החברה מולה תעבדו תוכל להמליץ לכם על השיטה המתאימה ביותר בהתאם לנכס ואיזורי הרטיבות ותתאים את המכשיר הנכון לייבוש סוג הרטיבות שאתם סובלים ממנה והמקומות בהן ישנה רטיבות.

כמה עולה מכונת ייבוש תת רצפתי?

אם אכן התגלו נזילות הדורשות שימוש במכונה לייבוש תת רצפתי תוכלו לשכור או לקנות את המכשיר בהתאם לצורך (אם מדובר בבעיה חד פעמית או בבעיה שוטפת). אם תעבדו עם חברה המציעה את שירותיה לייבוש תת רצפתי לרוב תשלמו לי מטר רבוע, מחיר שנע בין 80 ש"ח למ"ר ויכול להגיע ל-130 ש"ח למטר. אם מדובר בשטח קטן של עד כ-20 מטר יתכן שתיגבה עלות כללית לפרויקט שמתחילה לרוב בכ-2,000 ש"ח. העלות של איתור הנזילה לרוב מתומחרת בנפרד בכ-1,200-2,000 ש"ח לביקור, יחד עם זאת המחיר עלול להשתנות בהתאם למורכבות הפרויקט והמכשור הנדרש. אם תבחרו לרכוש מכונת ייבוש תת רצפתי המחיר כמובן גבוה יותר אך חד פעמי. לרוב לא סביר שתבחרו לעשות את התהליך ללא ליווי של בעל מקצוע שיפעיל את המכשור ויבצע את את התהליך כולו מאיתור הנזילה ועד להליך הייבוש.

כמה בדרך כלל עולה מכונת ייבוש תת רצפתי והאם כדאי לקנות או להשכיר

מה קורה אם לא מבצעים ייבוש תת רצפתי במקרה של נזילה?

מים יכולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים במידה ולא מטפלים במקור שלהם כמה שיותר מהר. לכן, חשוב לבצע את תהליך הייבוש משום שמים עומדים עלולים לגרום לכך שייגרם נזק לרצפה. המים גם במקרים מסוימים יכולים לעלות לכיוון הקירות הפנימיים של הבית או המשרד ואפילו לטפס עד התקרה. מים גורמים להתפוררות של הטיח, לקורוזיה, להיווצרות של פטריות ועובש, לכן יש חשיבות רבה לאיתור הבעיה וייבוש המים כמה שיותר מהר. כן חשוב לבחור בחברה מקצועית שתסייע לכם בתהליך שלב אחר שלב ותעשה שימוש בכלים ובטכנולוגיות המתקדמות ביותר לביצוע התהליך.

אז מה היה לנו בכתבה:

איתור נזילות

סוג הנזילה לאיתורטווח מחיריםהערות
נזילה בצנרתהחל מ-950 ש"ח
נזילה בקירותהחל מ-950 ש"ח
איתור נזילה עם מצלמה תרמיתהחל מ-850 ש"חשימוש יעיל בטכנולוגיה על מנת לגלות נזילות ללא צורך בשבירת קירות
נזילה בגגהחל מ-900 ש"ח
נזילה בחצרהחל מ-1100 ש"ח
איתור רטיבותהחל מ-1000 ש"חרטיבות בקירות חיצוניים, פנימיים, גגות או איתור מקור הלחות

בדיקות אינסטלציה

סוג הבדיקהטווח מחיריםהערות
בדיקת איטום קירותהחל מ-1,100 ש"חקירות חיצוניים
בדיקת איטום קירותהחל מ-900 ש"חקירות בתוך הבית
בדיקת איטום לגגהחל מ-25 ש"חמחיר למטר רבוע
בדיקת לחות החל מ-950 ש"ח
בדיקת צנרת ביובהחל מ-150 ש"ח

איתור נזילות בתוך שימוש בכלים טכנולוגיים - מחירון

סוג הכליטווח מחיריםהערות
שימוש במד לחץהחל מ-400 ש"חאיתור באמצעות מדידת לחץ
שימוש במערכת אקוסטיתהחל מ-1,350 ש"חאיתור באמצעות סאונד
שימוש במצלמה טרמיתהחל מ-1,150 ש"חאיתור באמצעות טמפרטורה
בהרבה מקרים חוסך שבירה מיותרת של קירות או הרמת מרצפות

צילום קווי ביוב

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
צילום קווי ביובהחל מ-1,450 ש"ח
איתור תשתיותהחל מ-2,100 ש"חתלוי בסוג התשתיות
תלוי בגודל התשתיות

לייעוץ ראשוני חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השכרת יבשנים ב{HEBROW} לייבוש חול מתחת לריצוף ללא פירוק

מכונת ייבוש רצפה

בעוד שמים על גבי הרצפה ניתנים לפינוי בקלות על ידי מגב, מים שמצטברים מתחת לרצפות הם סיפור אחר לגמרי. במקרה של הצטברות מים מתחת לרצפות

קרא עוד »
ייבוש נזקי הצפות 

ייבוש סומסום מתחת לריצוף

רטיבות מתחת לריצוף היא דבר מסוכן מאוד. בראש ובראשונה הרטיבות יכולה לגרום לנזקים רבים למבנה ובסופו של דבר במידה שהרטיבות לא תטופל, המבנה עלול לקרוס.

קרא עוד »
רטיבות כלואה טיפול

מייבש חול

כאשר החול מתחת לריצוף נרטב מדובר בבעיה שצריך לפתור באופן מידי על ידי איש מקצוע מתאים ועל ידי המכשירים המתאימים. יש סיבות שונות שיכולות לגרום

קרא עוד »

ייבוש חצץ

במקרים בהם ישנה הצפה או נזילה בבית, פעמים רבות הבעיה לא נגמרת שם. נזילה שאינה מטופלת עלולה להוביל לרטיבות במצע שמתחת לרצפות הבית. לא משנה

קרא עוד »

ייבוש סומסום

אם אתם מבררים על ייבוש סומסום כנראה אתם סובלים מרטיבות או הצפה בנכס שלכם. סומסום נפוץ מאד כמצע תת רצפתי הנמצא מתחת לריצוף הנכס שלכם.

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!