מייבש לחות

תוכן עניינים

חשיבות מייבש לחות למניעת עובש וטחבמייבש לחות

רטיבות בקירות, עובש על הקיר, טקסטיל, רהיטים וסביב רצפות וחומרי איטום, הינם מטרד וגזרה שקשה לעמוד בהם. הרטיבות והעובש אינם רק בעיות אסתטיות אל גם טומנים בחובם שלל בעיות קשות אחרות.

הלחות והרטיבות, בין אם הם נמצאים באופן קבוע בחלל האוויר ובין אם הם נוצרו באופן חד פעמי בצורה חמורה, מביאים לצמיחת עובש שהינו מסוכן לנשימה לקטנים וגדולים, גברים ונשים כאחד. לצד הסכנות הבריאותיות הרבות, העובש והטחב מדיפים ריחות לא נעימים. בעצם, העובדה כי אנו מריחים את הריח הדוחה, היא סימן שאנו נושמים את הנבגים הרעילים של העובש ושוב, הסכנה לבריאותנו עולה.

הלחות והרטיבות גם מייצרים נזקים קשים למבנה כולו. החל מנזקים קלים יחסית כמו סדיקת קירות, ניפוח ועיוות רצפות וקירות, נשירת טיח וכד' ועד נזקים כבדים יותר הן לתשתיות וריהוט בחדר והן לתשתיות וחומרי הבניה הנמצאים בתוך הקיר עצמו.

 

 

מייבש לחות ככלי מלחמה

לא פשוט לקרוא תיגר ומלחמה על הלחות, הרטיבות והעובש. גם אם תפרוץ חלונות ותאוורר היטב את החללים, גם אם תקרצף באופן מידי כל סממן קטן של עובש, יהיה לך קשה לנצח. לעיתים הלחות והרטיבות נישאים באוויר. לעיתים הם מוטמעים בקירות ומגיעים מהאדמה הלחה שבחוץ או מאייתני הטבע שחודרים לבית. כל עוד הרטיבות והלחות נמצאים שם – העובש ימשיך ויחזור הנזקים ישובו ויופיעו

לכן קיים צורך להשתמש בסיוע של מייבש לחות. משום שמייבש הלחות מונע למעשה את הלחות עצמה שבאוויר או מוריד אותה לתקן המותר ובכך למעשה מונע את התנאים להיווצרות העובש והנזקים. לא צריך להילחם בהם כל הזמן, צריך רק לחנוק אותם עוד לפני פריחתם.

שיטה זולה ויעילהטיפול במייבש לחות

הצבת מייבש לחות ביתי בתוך חלל מועד לפורענות, היא השיטה הטובה ביותר וגם הזולה ביותר לפתרון המצב. ספיחת הלחות מן החלל הפנימי וייבוש הלחות שומרת על הקירות, הטקסטיל, הריהוט וכל מה שנפגע בדרך כלל מהלחות והעובש הבא בעקבותיה. מיבש לחות המוצב בחדר קולט את האוויר החם והלח, מעביר אותו בצינורות קירור ולאחר מכן מפזרו בחזרה, הפעם יבש יותר. הלחות שהייתה באוויר וכעת בתהליך הקירור הפכה למים, נאגרת במיכל מיוחד ומרוקנת החוצה בשלב מאוחר יותר. כך האוויר בחדר נהפך ליבש וצח יותר לנשימה.

מייבש לחות למקרים קשים

כל מה שאמרנו כעת, נכון למקרים רגילים אך לא קיצוניים. מקרה קיצון הוא מקרה בו בעקבות הצפה או נזילה או פיצוץ בצנרת, נוצרת רטיבות ולחות רבה בקירות עצמם או מתחת לרצפה. רטיבות ולחוות שכזו אינם ניתנים לייבוש על ידי מייבש לחות פשוט ואנו נזדקק למכשור מקצועי אותו ניתן להשכיר מחברת אינסטלטורים עם שירות של צוות מיומן, היודע גם לטפל בתיקון התקלה וגם בייבוש רטיבות כלואה שם המים שהצטברו במקומות בלתי נגישים.

אגב, רטיבות הכלואה ברצפה או במעבה הקירות אינה ניתנת לגילוי בקלות אך ניתן ללמוד עליה באמצעות נזקים האופייניים ללחות רגילה, כמו כתמי עובש, הפעם נרחבים יותר, קירות מנופחים, סדוקים ומפוצצים, כתמים לבנים המכונים ציפת סיד או אפלורנציה , המופיעים על גבי הריצוץ וברווחים בין האריחים ועוד.

 

 

היבשן המקצועימייבש למניעת עובש

ניקוז המים לבדו או לחילופין, טיפול נקודתי בעובש לא באמת יביאו לפתרון של הבעיה. לעומת זאת, יבשן לחות תת רצפתי מקצועי יעשה זאת באמצעות פעולה כפולה. ראשית, הוא יחרוץ חורים קטנים במרצפת לשם ישלחו זרועותיו בדמות צינורות אשר תפקידם לינור בואקום את המים, הרטיבות והלחות שמתחת לריצוף, גם את אלו שכבר נספגו בחול או במצע שמתחת לאריחים. במקביל, על גבי הצינורות מצויות אלקטרודות ומערכות מוליכי חום, אשר תפקידים ליצור חום שיביא לאידוי הלחות וליביושה באופן מהיר יחסית.

טיפול משלים

לצד שירות השכרת יבשנים, ניתן במקרים קשים ובמיוחד מול רטיבות גדולה בקירות, להפעיל אמצעים נוספים בדמות מייבש לחות כבד או סופח לחות תעשייתי, כמו גם  ציוד להנעת האוויר בחדר תותחי חום ומקרני חום גדולים ועוד. לכל אורך הדרך נערכת בדיקה מקצועית של אחוזי הלחות בחומר, באמצעות נטילת דגימות חול ובדיקת רמת הלחות שבהם. רק כאשר רמת הלחות נמוכה מאחוזי הלחות  המותרים בתקן (6 אחוז במצע חול ו-3 אחוז במצע שומשום), ניתן להפסיק את היבוש ולהחזיר את מצב החדר לקדמותו.

 

נתקלת בהצפה או נזילה גדולה? אל תחכה שהנזק יגדל. פנה אלינו ב'DRY ייבוש נזקי הצפה' ונספק לך גם שירות איתור ותיקון הנזילה וגם ייבוש מקצועי והשכרת מייבש לחות המותאם עבורך.

לייעוץ ראשוני חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם