מהן נזילות סמויות ומדוע חשוב לאתר אותן?

לא תמצאו מחירים טובים יותר באינטרנט! נסו אותנו!

אז מה היה לנו בכתבה:

​ נזילות סמויות הן דליפות מים שמתרחשות בצנרת נסתרת בתוך קירות, רצפות או תקרות. הן מסוכנות במיוחד מכיוון שקשה לזהות אותן בשלבים מוקדמים. אם לא מאתרים נזילות סמויות בזמן, הן עלולות לגרום לנזקים כבדים לרכוש כמו התפוררות קירות, התנפחות טיח, קילוף צבע, התפתחות עובש ופגיעה בתשתיות חשמל. בנוסף, דליפות מתמשכות מובילות לבזבוז מים ולחשבונות מים גבוהים. איתור וטיפול מוקדם בנזילות אלו הכרחי כדי למנוע נזק מצטבר ועלויות גבוהות.

נזילה סמויה

סימנים נפוצים לנזילות סמויות

ישנם מספר סימנים אופייניים שיכולים להעיד על איתור נזילות סמויות. חשוב להכיר אותם כדי לזהות במהירות את הבעיה ולמנוע נזקים גדולים יותר. בין הסימנים הנפוצים ניתן למנות:

·         עלייה פתאומית ובלתי מוסברת בחשבון המים

·         ריח של לחות או עובש באזורים מסוימים בבית

·         הופעת כתמי רטיבות על קירות, תקרה או רצפה

·         קילוף צבע או טפטים מהקירות

·         צלילי טפטוף או זרימת מים מאחורי הקירות

·         סדקים או שקיעות ברצפה

·         לחץ מים נמוך או לא יציב בברזים

במידה ומבחינים באחד או יותר מהסימנים הללו, יש לפעול בהקדם לאיתור מדויק של מקור הנזילה ולתיקונה, על מנת למזער את הפגיעה במבנה ולחסוך בעלויות התיקון העתידיות.

שלבים לאיתור מיקום הנזילה

לאחר שזיהינו סימנים לנזילה סמויה, הגיע הזמן לאתר את מקור הבעיה. תהליך איתור מיקום הנזילה כולל מספר שלבים חשובים. ראשית, יש לבדוק את כל נקודות המים בבית כמו ברזים, צינורות, מכשירי חשמל מחוברים למים ואביזרי אינסטלציה, ולחפש סימני דליפה. לאחר מכן, ניתן להיעזר במכשירי איתור מיוחדים כמו גלאי נזילות אקוסטי או מצלמה תרמית, שיכולים לסייע במיקום מדויק של מקור הנזילה. בנוסף, חשוב לבדוק היטב את הקירות, התקרה והרצפה, ולחפש אזורים רטובים, נפוחים או עם שינויי צבע. בבדיקת הקירות והרצפה כדאי להיעזר בפטיש גומי קטן, ולהקיש עליהם בעדינות תוך כדי האזנה לשינויים בצליל שיכולים להעיד על חללים רטובים. מומלץ לבדוק גם מסביב לחלונות ודלתות, במיוחד אם הם חשופים לגשם או לרוחות חזקות. תהליך סדור ויסודי של בדיקת נקודות מים, שימוש במכשור מתאים, וחיפוש קפדני של סימני רטיבות, יכול לסייע רבות באיתור מהיר ומדויק של מקור הנזילה הסמויה.

טיפים מקצועיים לאיתור נזילות סמויות

להלן מספר טיפים שימושיים של מומחים לאיתור יעיל של נזילות נסתרות:

1.      השתמשו במכשיר אקוסטי לגילוי נזילות – מכשיר זה מגביר את הצליל של מים הזורמים ויכול לעזור לאתר את מיקום הנזילה.

2.      בדקו את לחץ המים – ירידה בלחץ המים יכולה להעיד על נזילה סמויה. השתמשו במד לחץ כדי לבדוק אם קיימת ירידה משמעותית.

3.      שימו לב לשינויים במראה הקירות או הרצפה – הצטברות רטיבות, בליטות או שקיעות יכולות להצביע על נזילה מתחת לפני השטח.

4.      בצעו בדיקה תרמית – מצלמה תרמית יכולה לזהות הפרשי טמפרטורות בקירות ובתקרה הנובעים מנזילות.

5.      נתקו את אספקת המים ובדקו את מד המים – אם המונה ממשיך לרוץ גם כאשר המים מנותקים, סימן שיש נזילה בצנרת.

מתי כדאי לפנות לאיש מקצוע?

למרות שניתן לנסות לאתר נזילות סמויות באופן עצמאי, ישנם מקרים בהם מומלץ לפנות לעזרת איש מקצוע מיומן. אם ניסיונות האיתור העצמאיים לא הצליחו לאתר את מקור הנזילה, או אם מדובר בנזילה נרחבת ומסוכנת העלולה לפגוע ביציבות המבנה, יש להזעיק אינסטלטור מקצועי באופן מיידי. כמו כן, אם הנזילה ממוקמת באזור בעייתי או קשה לגישה, כמו בתוך קירות או מתחת לרצפה, איש מקצוע עם ציוד מתאים יוכל לאתר ולתקן אותה ביעילות ובמהירות. חשוב לזכור שככל שמטפלים בנזילה סמויה מוקדם יותר, כך ניתן למנוע נזקים גדולים יותר ועלויות יקרות בהמשך.

חשיבות תיקון נזילות סמויות

לסיכום, תיקון מהיר של נזילות סמויות הוא הכרחי כדי למנוע נזקים חמורים לרכוש ולבריאות. נזילות לא מטופלות עלולות להחמיר במהירות ולהוביל להרס של קירות, תקרות ורצפות, התפתחות עובש מסוכן, קצרים חשמליים ואף סכנת התמוטטות. דחיית הטיפול בנזילות רק תגדיל את ההוצאות והנזקים בטווח הארוך. לכן, ברגע שמאתרים סימנים לנזילה סמויה, יש לפעול במהירות לאיתור מדויק של מקור הבעיה ולתיקונה המקצועי, בין אם באופן עצמאי או על ידי הזמנת איש מקצוע. טיפול מהיר ויעיל בנזילות יחסוך לנו עוגמת נפש וכסף רב בעתיד.

סיכום

במאמר זה למדנו על חשיבות זיהוי סימנים מוקדמים של נזילות סמויות כמו עליית חשבון המים, ריח לחות וכתמי רטיבות. עברנו על שלבי איתור נזילות מים הכוללים בדיקת נקודות מים, שימוש במכשירי איתור ובדיקת קירות ורצפה. ציינו מתי כדאי לפנות לאיש מקצוע, בעיקר כשניסיונות איתור עצמאיים לא צלחו או כשמדובר בנזילה גדולה ומסוכנת. לבסוף, הדגשנו את חשיבות הטיפול המהיר בנזילות כדי למנוע נזקים לרכוש ולבריאות.

 

איתור נזילות

סוג הנזילה לאיתורטווח מחיריםהערות
נזילה בצנרתהחל מ-950 ש"ח
נזילה בקירותהחל מ-950 ש"ח
איתור נזילה עם מצלמה תרמיתהחל מ-850 ש"חשימוש יעיל בטכנולוגיה על מנת לגלות נזילות ללא צורך בשבירת קירות
נזילה בגגהחל מ-900 ש"ח
נזילה בחצרהחל מ-1100 ש"ח
איתור רטיבותהחל מ-1000 ש"חרטיבות בקירות חיצוניים, פנימיים, גגות או איתור מקור הלחות

בדיקות אינסטלציה

סוג הבדיקהטווח מחיריםהערות
בדיקת איטום קירותהחל מ-1,100 ש"חקירות חיצוניים
בדיקת איטום קירותהחל מ-900 ש"חקירות בתוך הבית
בדיקת איטום לגגהחל מ-25 ש"חמחיר למטר רבוע
בדיקת לחות החל מ-950 ש"ח
בדיקת צנרת ביובהחל מ-150 ש"ח

איתור נזילות בתוך שימוש בכלים טכנולוגיים - מחירון

סוג הכליטווח מחיריםהערות
שימוש במד לחץהחל מ-400 ש"חאיתור באמצעות מדידת לחץ
שימוש במערכת אקוסטיתהחל מ-1,350 ש"חאיתור באמצעות סאונד
שימוש במצלמה טרמיתהחל מ-1,150 ש"חאיתור באמצעות טמפרטורה
בהרבה מקרים חוסך שבירה מיותרת של קירות או הרמת מרצפות

צילום קווי ביוב

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
צילום קווי ביובהחל מ-1,450 ש"ח
איתור תשתיותהחל מ-2,100 ש"חתלוי בסוג התשתיות
תלוי בגודל התשתיות
מים
האם שווה את המחיר? מתי לבצע בדיקת איכות מים

בדיקת איכות המים היא חיונית כדי להבטיח שהמים שאנו צורכים בטוחים לשתייה, לבישול ולפעילויות ביתיות אחרות. מים מזוהמים יכולים להוביל לבעיות בריאותיות שונות, מה שהופך את זה חיוני לבדוק באופן קבוע את איכות מקורות המים שלנו.

כל מה שרציתם לדעת על ארונות חשמל

ארונות חשמל עברו כברת דרך מאז הקמתם. ארונות אלו, שנבנו במקור עם דלתות פח פשוטות, התפתחו והפכו למרכיבים חיוניים בתעשיות שונות, המספקים הגנה לציוד חשמלי ומבטיחים את בטיחות העובדים.

תיקון צנרת ללא הרס

עד לפני כמה שנים תיקון צנרת היה מגיע יחד עם הרס רב שהיה גורר הוצאות מרבות. אך בזכות אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ניתן להגיד כי המציאות

סופח לחות
סופח לחות

סופח לחות הוא מכשיר שמונע הצטברות של לחות במקומות המצריכים זאת. מטרתו של סופח הלחות היא למנוע היווצרות של פטריות, קורוזיה ועובש ובנוסף למנוע בלאי

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!