כמה זמן לוקח לחול מתחת לריצוף להתייבש?

לא תמצאו מחירים טובים יותר באינטרנט! נסו אותנו!

אם הגעתם למצב שבו התגלתה רטיבות ברצפת הבית או העסק שלכם, אתם בטח מעוניינים לדעת כמה זמן לוקח לחול מתחת לריצוף להתייבש. כמובן שקשה לענות על השאלה הזו ללא פירוק והבנה של מקור הבעיה, סוג הנכס, סוג הרצפה, כמה רטיבות יש ומה רמת הלחות ולכן נפרט כאן על תהליך הגילוי של רטיבות מתחת לריצוף ואופן הטיפול בבעיה כדי שתוכלו לנסות ולהבין בעצמכם את המשמעות.

איך מגלים רטיבות מתחת לריצוף?

אם התעניינתם פעם בתהליכים של בנייה או ריצוף, אתם בטח יודעים שצינורות האינסטלציה שלנו נמצאת מתחת לרצפה ומעבירים מים ברחבי הנכס לברזים השונים. אם אחד הצינורות האלו ניזוק או נפגע, נוצרת נזילה שתדרוש טיפול בשלב מסוים. בעבר היינו קוראים לבעל מקצוע שהיה מפרק את הרצפה עד לאיתור הנזילה או הפיצוץ בצנרת ואז מתקן את המקור, מחכה תקופה כדי שהחול או החצץ מתחת לרצפה יתייבש ואז היינו נאלצים להחליף את הרצפה. חברות שונות בתחום מציעות אפשרויות שונות לאיתור רטיבות ונזילות תת רצפתיות. כיום ישנם מכשירים מתקדמים שונים שיכולים לאתר את מקור הבעיה ללא צורך בשבירה של הרצפה אלא באמצעות סריקות והדמיות טרמיות באמצעות חיישונים שונים המאתרים את מקור הלחות ונזקים שונים שנוצרו. במקום לשבור את הרצפה, אפשר לבצע בדיקה עדינה אך עמוקה מתחת לריצוף באיזורים שאינם בולטים לעין. לרוב, קודחים לעומק הרצפה בקוטר דק ועדין במיוחד.

אם הינכם שואלים כמה זמן לוקח לחול מתחת לריצוף להתייבש, הינכם בטוח כבר יודעים שחשוב לטפל בכל רטיבות בבית

האם נצטרך לשפץ את כל הנכס?

כיום ישנן טכנולוגיות מתקדמות בתחום המאפשרות לאתר ולתקן נזילות תת רצפתיות ללא צורך בשבירה של הרצפה.

למה חשוב לטפל ברטיבות תת רצפתית?

אם תהיתם כמה זמן לוקח לחול מתחת לריצוף להתייבש אתם בטח כבר יודעים שחשוב לטפל בכל רטיבות בבית. רטיבות תת רצפתית עלולה לגרום לאורך זמן לנזקים שלא ניתן לתקן ואף לתחלואה בעקבות עובש ותנאים לא בריאים אחרים שנוצרים. נזילות ורטיבויות שונות בנכס שלכם עלולות לגרום לנזק בלתי הפיך לתכולת הדירה, למבנה שלה וכן הלאה. רוב הסיכויים שאם סתם תחכו שהזמן יחלוף הרטיבות לא תתייבש מעצמה ולכן כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע ברגע שעליתם על הבעיה כדי לחשוב על אופן הטיפול המתאים לכם.

כדי לענות על השאלה כמה זמן לוקח לחול מתחת לריצוף להתייבש תצטרכו לפנות לחברה מקצועית בתחום שתלווה אתכם בתהליך איתור הנזק והטיפול בו

איך מטפלים ברטיבות מתחת לרצפה?

  1. בשלב הראשון של התהליך יבוצע איתור ומיפוי של איזור הלחות והרטיבות מתחת לריצוף. כך קובעים מה רמת אחוזי הלחות במצע שנמצא מתחת לרצפה, לשיש, הפרקט, האריחים או הקרמיקה. עושים זאת באמצעות קדיחה של חורים קטנים ועדינים בין החיבורים של האריחים, לאחר מכן לוקחים דוגמה מהחול או הסומסום שנמצע בשכבה שמתחת לריצוף ובודקים במעבדה את אחוזי הלחות. התוצאות של בדיקות אלו יאפשרו לכם לדעת האם בכלל קיימת רטיבות, מה הטיפול הנדרש וגם מענה לשאלה תוך כמה זמן לוקח לחול מתחת לריצוף להתייבש.
  2. בשלב השני כדי לבצע את הייבוש ייקדחו חורים קטנים בהתאם לרטיבות שהתגלתה בקוטר של 50 מ"מ בלבד. אל החורים האלו יחדירו בעלי המקצוע צינוריות שיחוברו למכונות לייבוש תת רצפתי, למעשה מדחסים של אוויר לייבוש תת רצפתי. תהליך הייבוש נעשה במגוון טכניקות ומכשירים שונים בהתאם לשטח הספציפי והיקף הרטיבות. מכשירים המשמשים לייבוש תת רצפתי יכולים להיות ייבשנים, מפוחים, מפזרי חום ועוד. תהליך הייבוש מותאם למצע שנמצא מתחת לרצפה ולהיקף הנזק. לדוגמה, אם מדובר בייבוש של סומסום (חצץ) ישנו אופן פעולה שונה מאשר כשמדובר בייבוש של חול.

בדיקות מעבדה יאפשרו לכם לדעת האם אכן קיימת רטיבות, מה הטיפול הנדרש וגם מענה לשאלה תוך כמה זמן לוקח לחול מתחת לריצוף להתייבש

כמה זמן לוקח לחול מתחת לריצוף להתייבש?

כפי שציינו משך התהליך תלוי בהיקף הרטיבות וסוג הרצפה והמצע שנמצא תחתיה. כדי לענות על השאלה כמה זמן לוקח לחול מתחת לריצוף להתייבש תצטרכו לפנות לחברה מקצועית בתחום שתלווה אתכם בתהליך איתור הנזק והטיפול בו. בכלליות ניתן לומר שבמקרים של רטיבות בחול מדובר בתהליך של מספר שבועות של ייבוש תת רצפתי, לעומת ייבוש של סומסום או חצץ שיכול לקחת גם ימים בודדים.
לדוגמה, ייבוש חול בדירה של כ-100 מטר יכול לקחת כעשרה ימים.

כמה יעלה לנו לייבש ולתקן נזק תת רצפתי?

מבחינת עלויות קשה להעריך מראש את העלות של ייבוש רטיבות תת רצפתית. המחיר משתנה בהתאם לסוג הרצפה, מקור הנזילה, מורכבות הייבוש והיקף הנזק, המחיר לרוב יתומחר לפי מטר רבוע וינוע בין 80 ש"ח למטר רבוע ועד ל-140 ש"ח למטר.

מדוע כל כך חשוב לבצע תהליך ייבוש תת רצפתי ולא להזניח את הצטברותם של המים?

ובכן, מים שנשארים במקום בין אם זה ברצפה ובין אם במקומות אחרים, יכולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים. מים יכולים לחלחל למקומות נוספים, לגרום לעיוות של הרצפה, במקרה של פרקט למשל לעיוות העץ ובמקרה של ריצוף להצהבה שלו. בנוסף, המים יכולים לעבור לקירות הבית ולהוביל לעובש ולפטריות. לכן, ברגע שהבנתם שיש בעיה של רטיבות אצלכם בבית, כדאי לטפל בה כמה שיותר מהר ולפנות למומחים לייבוש תת רצפתי.

אז מה היה לנו בכתבה:

איתור נזילות

סוג הנזילה לאיתורטווח מחיריםהערות
נזילה בצנרתהחל מ-950 ש"ח
נזילה בקירותהחל מ-950 ש"ח
איתור נזילה עם מצלמה תרמיתהחל מ-850 ש"חשימוש יעיל בטכנולוגיה על מנת לגלות נזילות ללא צורך בשבירת קירות
נזילה בגגהחל מ-900 ש"ח
נזילה בחצרהחל מ-1100 ש"ח
איתור רטיבותהחל מ-1000 ש"חרטיבות בקירות חיצוניים, פנימיים, גגות או איתור מקור הלחות

בדיקות אינסטלציה

סוג הבדיקהטווח מחיריםהערות
בדיקת איטום קירותהחל מ-1,100 ש"חקירות חיצוניים
בדיקת איטום קירותהחל מ-900 ש"חקירות בתוך הבית
בדיקת איטום לגגהחל מ-25 ש"חמחיר למטר רבוע
בדיקת לחות החל מ-950 ש"ח
בדיקת צנרת ביובהחל מ-150 ש"ח

איתור נזילות בתוך שימוש בכלים טכנולוגיים - מחירון

סוג הכליטווח מחיריםהערות
שימוש במד לחץהחל מ-400 ש"חאיתור באמצעות מדידת לחץ
שימוש במערכת אקוסטיתהחל מ-1,350 ש"חאיתור באמצעות סאונד
שימוש במצלמה טרמיתהחל מ-1,150 ש"חאיתור באמצעות טמפרטורה
בהרבה מקרים חוסך שבירה מיותרת של קירות או הרמת מרצפות

צילום קווי ביוב

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
צילום קווי ביובהחל מ-1,450 ש"ח
איתור תשתיותהחל מ-2,100 ש"חתלוי בסוג התשתיות
תלוי בגודל התשתיות

לייעוץ ראשוני חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השכרת יבשנים ב{HEBROW} לייבוש חול מתחת לריצוף ללא פירוק

מכונת ייבוש רצפה

בעוד שמים על גבי הרצפה ניתנים לפינוי בקלות על ידי מגב, מים שמצטברים מתחת לרצפות הם סיפור אחר לגמרי. במקרה של הצטברות מים מתחת לרצפות

קרא עוד »
ייבוש נזקי הצפות 

ייבוש סומסום מתחת לריצוף

רטיבות מתחת לריצוף היא דבר מסוכן מאוד. בראש ובראשונה הרטיבות יכולה לגרום לנזקים רבים למבנה ובסופו של דבר במידה שהרטיבות לא תטופל, המבנה עלול לקרוס.

קרא עוד »
רטיבות כלואה טיפול

מייבש חול

כאשר החול מתחת לריצוף נרטב מדובר בבעיה שצריך לפתור באופן מידי על ידי איש מקצוע מתאים ועל ידי המכשירים המתאימים. יש סיבות שונות שיכולות לגרום

קרא עוד »

ייבוש חצץ

במקרים בהם ישנה הצפה או נזילה בבית, פעמים רבות הבעיה לא נגמרת שם. נזילה שאינה מטופלת עלולה להוביל לרטיבות במצע שמתחת לרצפות הבית. לא משנה

קרא עוד »
ייבוש רטיבות כלואה

מכונת ייבוש תת רצפתי

אם נקלעתם לסיטואציה בה ישנה רטיבות בבית או בעסק שלכם אתם וודאי יודעים שמקרים של נזילות, הצפות או בעיות איטום בנכס עלולים להוביל לנזק רב

קרא עוד »

ייבוש סומסום

אם אתם מבררים על ייבוש סומסום כנראה אתם סובלים מרטיבות או הצפה בנכס שלכם. סומסום נפוץ מאד כמצע תת רצפתי הנמצא מתחת לריצוף הנכס שלכם.

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!