ייבוש רטיבות תת רצפתית

לא תמצאו מחירים טובים יותר באינטרנט! נסו אותנו!

ייבוש רטיבות תת רצפתיתהבחנתם ברטיבות תת רצפתית? חשוב מאוד לטפל בבעיה במהירות האפשרית על מנת למנוע נזקים למבנה וכך גם לשמור על בריאותכם. כאשר יש רטיבות תת רצפתית, המים נשארים כלואים מתחת לריצוף וקשה להגיע אליהם ולייבש אותם. אחת הדרכים לטיפול ברטיבות תת רצפתית היא על ידי מכשיר שאיבה וייבוש בפועל באופן עצמאי מבלי לשבור את הרצפות. מהו ייבוש רטיבות תת רצפתית? על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

מתי נדרש לבצע ייבוש רטיבות תת רצפתית?

ייבוש רטיבות תת רצפתית הוא שיטה בה אנו מטפלים ברטיבות המצטברת מתחת לרצפות. הצטברות רטיבות תת רצפתית נגרמת בדרך כלל בעקבות פיצוץ בצנרת. אך זו לא הסיבה היחידה וגם ליקוי באיטום הרצפה יכול לגרום לרטיבות תת רצפתית. 

כאשר מצטברת רטיבות תת רצפתית, היא לא עוברת מעצמה והמים נשארים כלואים מתחת לרצפות ולא מצליחים להתייבש. הסיבה לכך היא שהמרצפות חוסמות את המים ולא מאפשרות להם להתאדות. על ידי כך, המים הכלואים נספגים לחול התת רצפתי ומחלחלים לאט לאט לקירות הבית. 

במידה ואתם מבחינים שיש לכם רטיבות תת רצפתית, חשוב מאוד לטפל בה במהירות האפשרית. רטיבות תת רצפתית יכולה לגרום לסכנה חמורה מאוד ולנזקים קשים למבנה. מים כלואים גורמים נזק לבטון ולתשתיות הבית, לציוד שלכם, לרהיטים שלכם ואפילו למערכת החשמל. כמו כן, מים כלואים עלולים לגרום לבעיות בריאותיות שכן הם גורמים להתפתחות של עובש על הקירות מה שיכול לגרום להתפתחות של מחלות נשימתיות שונות ובמקרים חמורים אף למוות. 

כיצד נזהה רטיבות תת רצפתיתכיצד נזהה רטיבות תת רצפתית?

יש סימנים שונים לזיהוי רטיבות תת רצפתית-

  • רטיבות קפילארית- רטיבות קפילארית היא מצב בו המים מתחת לרצפות מתחילים לחלחל מעלה אל קירות הבית. התופעה הזו מתרחשת כאשר מים כלואים מתחת לריצוף, מה שיכול להיגרם בעקבות סיבות שונות כאשר המרכזית בהן היא פיצוץ בצנרת. המים שנשארים כלואים מתחת לריצוף, לא יכולים לצאת או להתאדות ומתחילים לחלחל לקירות. התופעה הזו באה לידי ביטוי בהופעה של סימני רטיבות, קילופים או התנפחות של הקיר. במידה ואתם מבחינים באחד מהסימנים, כנראה שיש לכם רטיבות תת רצפתית.
  • אבקה לבנה על הרובה- רובה הוא חומר האיטום שנמרח בין המרצפות. במידה ואתם מבחינים בהופעה של אבקה לבנה על גבי הרובה, הדבר מעיד על לחות או על מים כלואים שמנסים לצאת דרך הריצוף. 
  • רטיבות בתקרה של השכנים- אם אתם גרים בבניין, הסעיף הבא הוא בשבילכם. במידה והשכנים בדירה מתחת מתלוננים על רטיבות בתקרה שלהם, יש סיכוי גדול שהדבר נגרם בעקבות פיצוץ בצנרת שלכם והצטברות מים מתחת לריצוף. במצב כזה, יכול להיות נזק ממשי למבנה לכן חשוב מאוד לפנות באופן מידי לאנשי המקצוע על מנת לטפל בבעיה במהירות האפשרית. 
  • חשבון מים גבוה מהרגיל- סימן נוסף לכך שיש לכם רטיבות תת רצפתית הוא מצב בו אתם מקבלים חשבון מים גבוה מהרגיל אך אין שינוי בצריכת המים שלכם. במקרה כזה, יש סיכוי גדול שהצנרת התפוצצה ושכל המים כלואים מתחת לריצוף הבית.

 

שיטות לייבוש רטיבות תת רצפתית

יש שתי שיטות מרכזיות לייבוש רטיבות רצפתית-

  • ייבוש טבעי- בעבר, על מנת לייבש את הרטיבות התת רצפתית היה צריך לתת למים להתייבש באופן טבעי. אך המים כלואים מתחת לריצוף, אז כיצד הם יתייבשו? לשם כך יש לפתוח מספר מרצפות באזור הרטיבות. בצורה זו המים כבר לא כלואים והם יכולים להתייבש לבד באופן טבעי. יש לקחת בחשבון כי שיטה זו לא תמיד אפקטיבית, תלוי במידת הרטיבות והתפשטותה. 
  • ייבוש עם מכונה- כיום, קיימת טכנולוגיה המאפשרת את ייבוש המים הכלואים באמצעות מכונה. המכונה פועלת ללא צורך בהרמת המרצפות או בשבירתם. בשיטה זו המכונה שואבת את המים הכלואים על ידי וואקום, ומייבשת אותם על ידי אמצעים שונים כמו מפוחי אוויר או הולכת חום. ייבוש עם מכונה נחשב לשיטה אפקטיבית ונוחה מאוד. שיטה זו לא מצריכה לפרק מרצפות והבית נשאר כמו שהוא. יש לקחת בחשבון שייבוש רטיבות רצפתית עם מכונה לוקח זמן יחסית ממושך של מינימום שבועיים ועד כחודש וחצי. למרות שהמכונה נשארת בבית כל כך הרבה זמן היא לא תפריע לכם להתנהל בבית כרגיל, כיוון שהיא עובדת באופן שקט. 

מה המחיר של ייבוש רטיבות תת רצפתית?

כאשר יש רטיבות תת רצפתית מומלץ לפנות לאיש מקצוע המתמחה באיתור הנזילה ובייבוש חול רטיבות תת רצפתית באופן מקצועי. המחיר של ייבוש רטיבות הוא אינו חד משמעי, שכן תלוי בגורמים שונים כמו כמות המים הכלואים מתחת לרצפה, התפשטותם, וכמות הזמן שייקח למכונה לייבש את כלל המים. חשוב לדעת כי ייבוש רטיבות מתומחר לפי מטר רבוע. המחיר הממוצע של ייבוש רטיבות תת רצפתית על פי מטר רבוע הוא בין 80 ל130 שקלים. בחללים קטנים המגיעים לגודל של 20 מטר רבוע מקסימום, מחיר ייבוש רטיבות תת רצפתית נקבע באופן גלובלי ותקבע עלות ייבוש מינימלית החל מ2,000 שקלים.

אז מה היה לנו בכתבה:

איתור נזילות

סוג הנזילה לאיתורטווח מחיריםהערות
נזילה בצנרתהחל מ-950 ש"ח
נזילה בקירותהחל מ-950 ש"ח
איתור נזילה עם מצלמה תרמיתהחל מ-850 ש"חשימוש יעיל בטכנולוגיה על מנת לגלות נזילות ללא צורך בשבירת קירות
נזילה בגגהחל מ-900 ש"ח
נזילה בחצרהחל מ-1100 ש"ח
איתור רטיבותהחל מ-1000 ש"חרטיבות בקירות חיצוניים, פנימיים, גגות או איתור מקור הלחות

בדיקות אינסטלציה

סוג הבדיקהטווח מחיריםהערות
בדיקת איטום קירותהחל מ-1,100 ש"חקירות חיצוניים
בדיקת איטום קירותהחל מ-900 ש"חקירות בתוך הבית
בדיקת איטום לגגהחל מ-25 ש"חמחיר למטר רבוע
בדיקת לחות החל מ-950 ש"ח
בדיקת צנרת ביובהחל מ-150 ש"ח

איתור נזילות בתוך שימוש בכלים טכנולוגיים - מחירון

סוג הכליטווח מחיריםהערות
שימוש במד לחץהחל מ-400 ש"חאיתור באמצעות מדידת לחץ
שימוש במערכת אקוסטיתהחל מ-1,350 ש"חאיתור באמצעות סאונד
שימוש במצלמה טרמיתהחל מ-1,150 ש"חאיתור באמצעות טמפרטורה
בהרבה מקרים חוסך שבירה מיותרת של קירות או הרמת מרצפות

צילום קווי ביוב

סוג העבודהטווח מחיריםהערות
צילום קווי ביובהחל מ-1,450 ש"ח
איתור תשתיותהחל מ-2,100 ש"חתלוי בסוג התשתיות
תלוי בגודל התשתיות

לייעוץ ראשוני חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מהו מחזיר דלת רצפתי?

לא פעם, אנחנו יכולים למצוא את עצמנו במבנים ובחללים אשר הדלתות המותקנות נסגרות וננעלות מאחורינו, עוד לפני שאנחנו מצליחים להיכנס או שעלינו להפעיל כוח בשביל

קרא עוד »
ייבוש נזקי הצפות 

השכרת יבשן לחות

כאשר יש הצפה, הצטברות של רטיבות, עובש שמתפתח על הקירות או כל סימן אחר שמעיד על רטיבות יש לטפל בכך במהירות האפשרית. לשם כך ניתן

קרא עוד »
סימנים לרטיבות

ייבוש מבנים

בישראל, בכל שנה המון מבנים עוברים הצפות בעקבות סיבות שונות ומגוונות מאוד כמו פיצוץ בצנרת, איטום לקוי של הגג, איטום לקוי של הרצפה ועוד. כאשר

קרא עוד »

השכרת יבשנים מחיר

מבחינים ברטיבות בבית? חשוב מאוד לפעול במהירות. בכל שנה בישראל המוני אנשים סובלים  מרטיבות במבנה שגורמת לנזקים למבנה, לתשתיות הבית, וכך גם להתפתחות של עובש

קרא עוד »
התקשרו עכשיו